Facetime Nedir-Nasıl Kullanılır

Facetime Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facetime, Apple marka cihazlarda yer alan bir Apple ürünüdür. Bu ürünü kullanarak sevdikleriniz ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Facetime, iPhone 4 ile birlikte Apple tarafından duyurulmuştu. 2010 yılında yapılan iPhone 4 tanıtım etkinliğinde, Apple hayranları için büyük bir sevinç kaynağı olan Facetime, artık Macbook Pro, Macbook Air, İPad gibi tüm Apple ürünlerinde kullanılmakta.

Dünya genelinde içine kapanıklığı ile tanınan Apple, facetime konusunda da aynı politikayı izledi. Sadece Apple marka cihazlar arasında iletişim kurma olanağı sağlayan facetime’ı Apple ID’nize tanımladıktan sonra iphone, ipad, macbook air, macbook pro cihazlarınızın her birinde kullanabilirsiniz.

Peki Facetime nasıl kullanılır?

Facetime, ilk sunulduğu günlerde sadece wifi üzerinden kullanılmaktaydı. Apple, kalite konusunda istikrarlı bir politika izlediği için, görüntü kalitesinde bozulma olmasını göz önüne alarak sadece wifi üzerinden kullanıma izin veriyordu. Wifi sayesinde akıcı ve kaliteli bir görüntülü sohbet gerçekleştirebilen kullanıcılar, mobil bant genişlik hızının artışa kavuşması ve ucuzlamasıyla, artık facetime’ı 3G, 4G ve 4.5G uyumlu cihazlarından da kullanabilecekler.

Telefonuzdan facetime uygulamasına tıklayarak açtığınızda “operatörünüz, facetime’ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajlarını ücretlendirebilir” şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu ücret 1 seferlik size iletilecek SMS’e ait ücrettir. Bu aşamada cep telefonu numaranızı tamamıyla telefonunuza bağlarsınız.

Telefonunuzda, ipadinizde veya Apple marka bilgisayarınızda yer alan ayarlar sekmesinde “Mesajlar” bölümüne tıkladığınızda mesaj ayarlarınız açılacaktır. Açılan bu bölümden, facetime özelliğinizi aktif veya pasif duruma getirebilirsiniz.

Facetime ne kadar ücretlendirilir?

Facetime ücretlendirmesi, aktifleştirme esnasında atılan SMS ücreti kadardır. Bu ücret 80 ile 90 kuruş arasında kullandığınız operatöre bağlı olarak değişmektedir. Bu ücreti ödemeyi kabul edip, Facetime’ı aktifleştirdikten sonra herhangi bir ek ücret ödememektesiniz. Yapacağınız her görüşme, internet kotanız üzerinden işlem görecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. facetime-nedir-nasil-kullanilir Facetime Nedir-Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

    Facetime Nedir-Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facetime Nedir-Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.