Facebook’un Yeni Özelliği!

Facebook daha ilk baştan getirmesi gereken bir özelliği şimdi getirdi. Gelen yeni özellikle birlikte durumlarımızı düzenleyebileceğiz. Örneğin; bir durum paylaştınız ve yazımda hata yaptınız, durumu silip tekrar yazmanız gerekiyor. Bu durumda aldığınız beğeni ve yorumlar boşa gidiyor.

İşte facebook bu duruma bir açıklık getirerek durumlarınızı düzenlemenize artık izin veriyor. Önceden sadece yorumlarda kullanılan bu özellik artık durumlarda da mevcut. Bu özelliği kullanabilmek için durumlarınızın sağ üst köşesindeki aşağı okuna tıklayarak “Düzenle” seçeneğinden durumunuzu düzenleyebilirsiniz.

Facebook’un bu özelliği daha önceden getirmemesinin sebebi; birinin yazdığı durumdan topladığı beğenilerden sonra o durumu düzenleyerek tersini yazması biraz hilekârlığa kaçacağından ve tartışma çıkacağından böyle bir özellik gelmemişti.

Eklenen özellikle birlikte durumlarınızı düzenlediğinizde, durumun altında aynı yorumlardaki gibi düzenlendi linki çıkacak ve düzenlenmeden önceki hali gözükecek.

 

fb_duzenleme


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. fb Facebook’un Yeni Özelliği! için yorumda bulun

    Facebook’un Yeni Özelliği! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook’un Yeni Özelliği! için ilk yorumu yapabilirsin.