Facebook Tek Tıkla Mesaj Silme – Toplu Mesaj Silme

Özellikle uzun yıllardır Facebook kullanan kişilerin mesaj kutularından rahatsız olduklarını ve içerisinde oldukça gereksiz mesajlar olduğu biliniyor.

Geçmişten günümüze kadar Facebook üzerinden gerek tanıdıklarımız gerekse tanımadığımız birçok kişi ile sohbet etmiş, mesajlaşmışızdır. Özellikle uzun yıllardır Facebook kullanan kişilerin mesaj kutularından rahatsız olduklarını ve içerisinde oldukça gereksiz mesajların ve konuşmalarının silinmesi için çaba gösterdiklerini görüyoruz. Bu yazımızda istenirse 1000 tane konuşma ve mesaj olan sohbet geçmişlerini nasıl bir tık ile silebileceğimizden bahsedeceğiz. 2003 yılından bu yana hayatımızda bulunan platform artık en küçüğünden en yaşlısına kadar dünyanın yaklaşık 1 milyar kadar kişisini etkisi altına almış durumda. Sosyal ağ kavramını en güzel şekilde temsil eden platform, ülkemizden de 40 milyon kullanıcıya sahip durumda.

Daha öncesinde kişilerin zaman tünellerinden silmiş oldukları gönderi ve fotoğrafları sunucularında tutan şirket, yakın bir zamanda almış olduğu karar ile artık silinen tüm gönderileri kendi sunucularından da kaldıracağını açıkladı.  Gelişmeye devam etmesi kullanıcı sayısının artmasına olanak sağlarken geliştiricilerin de bu alan ile ilgili yazılımlar üretmesine olanak sağlamakta. Aktif olarak Facebook bünyesinde bulunan kişilerin tek tek mesaj silmek yerine toplu olarak tek bir seferde mesaj silebilecekleri bir uygulama ya da yazılım yakın bir zamana kadar bulunmuyordu. Ünlü bir yazılım firması, kullanıcılar tarafından gelen istekler sonucunda “Facebook FastDeleteMessages” adındaki yazılımı geliştirerek tek tık ile seçili olan tüm mesajları hızlı ve kolay bir şekilde silinebilmesine olanak sağlıyor.

Facebook FastDeleteMessages, Google Chrome tarayıcısına eklenti olarak yüklenebilmekte olup kullanımı oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Eklentiler mağazasından kolay olarak yüklenebilen uygulama kurulumun tamamlanması ile beraber aktif hale gelebilmekte. Kullanımına gelecek olursak; eklenti devredeyken Facebook’a giriş yapıyor ve mesajlar bölümünden gelen kutusuna tıklıyoruz. Yeni mesaj bölümünün hemen yanında Hepsini Seç/Hepsini Sil bölümünü görebilirsiniz. Buradan istediğiniz mesajı toplu olarak ya da gelen kutunuzun tamamını tek bir tık ile otomatik olarak silebilirsiniz. Tek tek mesaj silmekten kurtaran bu eklenti Google Chrome eklenti mağazasında en çok indirilen ve en çok olumlu sonuç alan uygulamalardan birisi olarak gösterilmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Facebook Tek Tıkla Mesaj Silme – Toplu Mesaj Silme için yorumda bulun

    Facebook Tek Tıkla Mesaj Silme – Toplu Mesaj Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Tek Tıkla Mesaj Silme – Toplu Mesaj Silme için ilk yorumu yapabilirsin.