Facebook Hesabı Çalma, Hesap Güvenliği, Şifre Bulma

Facebook Hesabı Çalma, Hesap Güvenliği, Şifre Bulma

Günümüzün en sık kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’ta neredeyse her vatandaşın birer üyeliğe sahip. Bu yüzden facebook hesabınızı güven altına almak, facebook hesabınızın çalınması ve şifrenizin bulunması gibi ihtimalleri en aza indirgemeye yardımcı olacaktır.

Siz dışında bir çok insan, facebook hesabınızı çalmak için uğraş gösterebilir. Bunun sebepleri arasında özel konuşmalarınıza göz atma olacağı gibi facebook reklam hesabınıza yüklediğiniz paraları farklı hedefler için kullanmakta olabilir.

Peki facebook hesabı nasıl çalınır?

Facebook hesabınızın çalınması için 3-4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Facebook’a kayıtlı olduğunuz mail adresinizin çalınması
  • Facebook’a kayıtlı olan telefon numaranızın ele geçirilmesi
  • Facebook hesap çalma programları
  • Facebook’a giriş yaparken şifrenizin görünmesi
  • Facebook hesap sahibinin bilgisiz olması
  • Facebook’ta sahte program ve yazılımlara izin vermeniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak facebook hesap şifrenizi elde ederek, sizin adınıza profilinize girebilir, yazışmalarınızı okuyabilir, sizin adınıza iletişimde olduğunuz arkadaşlarınıza para gönderebilir veya facebook reklam hesabınıza yüklediğiniz paraları çalabilirler.

Bunun önüne geçmek için ilk olarak, günlük kullandığınız mail adresine alternatif bir mail adresi tanımlayabilirsiniz.

İkinci olarak telefonunuzdan onay vererek giriş yapma seçeneği mevcuttur, bu seçeneği seçerek telefonunuz olmadan giriş yapmaların önüne geçebilirsiniz.

Üçüncü olarak, şifrenizi günlük hayatta sık kullanmadığınız bir kelime grubundan seçebilir veya kısaltma harfler kullanabilirsiniz. Mesela Meltem Yılmaz isimli bir Facebook kullanıcısı için şifre tavsiyesi verecek olursak; MelYilTemMaz19304!! Gibi bir şifre başarılı bir şifre olacaktır. Veya mel_yil_tem_maz_1256 gibi bir şifre tercihi yine bulunması ve tahmin edilmesi zor bir şifre olacaktır.

Bahsettiğimiz bu 3 adımı uygulayarak, facebook hesabınızın el değiştirmesini, çalınmasını, şifrenizin öğrenilmesini ve sizin adınıza arkadaşlarınızdan para, kontür gibi isteklerin yapılmasını mümkün olduğunca engellemiş olacaksınızdır.

Size son tavsiyemiz, hiçbir şekilde sizinle iletişime geçen insanlara facebook giriş bilgilerinizi, facebook şifre bilgilerinizi vermemeniz olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. facebook-hesabi-calma-hesap-guvenligi-sifre-bulma Facebook Hesabı Çalma, Hesap Güvenliği, Şifre Bulma için yorumda bulun

    Facebook Hesabı Çalma, Hesap Güvenliği, Şifre Bulma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Hesabı Çalma, Hesap Güvenliği, Şifre Bulma için ilk yorumu yapabilirsin.