Facebook 360 Derece Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Facebook 360 Derece Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Facebook, zaman içerisinde kendisini çok geliştirdi ve bugün yine merak konularından birisi olan Facebook 360 derece fotoğraf paylaşımı konusunda sizlere doğru ve net bilgiler sunarak bu anlamda doğru uygulamalar yapabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Artık fotoğraf paylaşımı konusunda da çok yönlü seçeneklerimiz mevcut arkadaşlar.

360 derece video özelliğinin akıllı telefon kameralarına dahil edilmesi ile birlikte diğer bir adı ile panoramik fotoğraf özelliği, herkes için ilgi çekici bir hal aldı ve zaman içerisinde Mark Zuckerberg’in ekibi, bu özelliğin Facebook sosyal medya sisteminde de olmazsa olmazlardan birisi olacağı kanısına vararak yenilik geliştirdi.

Facebook panoramik fotoğraf paylaşımı konusunda hala nasıl yapıldığını bilmeyen bazı okuyucularımızın olduğunu biliyoruz. Bu neden dolayısı ile aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak sorunsuz bir şekilde telefonlarınızdan panoramik (360 derece) fotoğraflar çekebilecek ve Facebook hesabınızda yine pratik bir şekilde paylaşabilme şansına da sahip olabileceğinizi sözleyebiliriz.

Facebook 360 Derece Fotoğraf (Panoramik) Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu özelliği destekleyen bir akıllı telefonunuzun elinizde olması çok önemlidir. Yeni nesil cihazların tamamı bu özelliği desteklemek ile birlikte Facebook uygulamasında da kolay bir şekilde paylaşım yapabilmeniz için imkan sağlıyor diyebiliriz. Aşağıdaki adımları izleyerek sorunsuz şekilde paylaşım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Akıllı telefonunuzu açın ve kamera sekmesine girin.
  • Çekim modları kısmında PANORAMİK ya da 360 DERECE FOTOĞRAF sekmesini seçerek kamera modunuzu ayarlayın. Sonrasında resmini net bir şekilde çekin.
  • Resminizi çektikten sonra kameradan çıkın ve Facebook mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulama içerisinden FOTOĞRAF PAYLAŞMA BUTONUNA tıklayın.
  • Galeri kısmından çekmiş olduğunuz 360 derece panoramik fotoğrafı seçin ve PAYLAŞ sekmesine tıklayın.
  • Sorunsuz bir şekilde sistem resminizin 360 derece olduğunu anlayacaktır.

Paylaşım işleminin ardından akıllı telefonlarda parmağınızı kullanarak resmi yönlendirebilirsiniz. Bilgisayarda ise fare imlecini kullanarak yine panoramik resmini net bir şekilde inceleyebilme şansına sahip olursunuz. Bu sayede panoramik resim paylaşımı kolayca gerçekleştirilmiş olur.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook 360 Derece Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? için yorumda bulun

    Facebook 360 Derece Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook 360 Derece Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? için ilk yorumu yapabilirsin.