Eski Eşyalarınızı Atmayın, Dekore Edin

Bir çok insan, evinde geçirdiği zaman süresi boyunca sürekli aynı eşyalara aynı pozisyonlarda bakmaktan sıkılır. Bu da, ev içerisinde sürekli bir yer değiştirme, eskiyen eşyaları atma, yeni eşyalar satın alma gibi durumlara yol açar. Bu şekilde ev dizaynını değiştirmek, bayanların sık yaptığı dekorasyon işlemlerindendir.

Bunların yanı sıra, günlük hayatta kullanılan pet şişe, eski yastık, eski vazo, eski masa, eski sandalye, eski dolap, eski ip ve hatta eski araba lastiği gibi eşyalara minik dokunuşlar yaparak evinize yeni aksesuarlar almış gibi olabilirsiniz.

Bu tarz işlemler arasında yapılan en basit dekorasyon fikri, zigon sehpaların üzerini koltuklarla uyumlu bir başka renk folyo ile kaplamak. Kolay bir şekilde internet sitelerinden, kırtasiyelerden veya yapı marketleri bulunan alışveriş merkezlerinden temin edebileceğiniz bu folyoları, saç kurutma makinesi yardımıyla hafif ısıtarak baloncuksuz bir şekilde uygulayabilir, salonunuzda kullandığınız zigonlara yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kullanmadığınız bir kitaplığınız var ise bu kitaplığınızı marangozda ortadan ikiye kestirip, yine raflarını folyo ile kaplayarak kendinize yeni bir ayakkabılık yapabilirsiniz. Evinizin girişine yapacağınız bu minik dokunuş, gelen misafirleriniz bakımından bir görsel şölen olacaktır.

Nalburlardan temin edebileceğiniz halat ipleri, eski araba lastiklerinin veya eski minderlerin etrafında düzenli ve simetrik bir şekilde dolayarak, oturma odanızda kullanabileceğiniz bir dekoratif minder hazırlayabilirsiniz.

Küçük saatin etrafına silikon ile yapıştıracağınız simetrik çatal, kaşık ve bıçaklar sayesinde mutfağınıza eşsiz bir görünüm kazandıracak yeni bir duvar saati temin edebilirsiniz.

Basit Dekorasyon Fikirlerine Örnek Olacak Bir Kaç Fotoğraf:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 15628757_10211792721923357_341587801_o Eski Eşyalarınızı Atmayın, Dekore Edin için yorumda bulun

    Eski Eşyalarınızı Atmayın, Dekore Edin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski Eşyalarınızı Atmayın, Dekore Edin için ilk yorumu yapabilirsin.