Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek çocuk odalarında genellikle mavi renk tercih edilse de zamanla turuncu ve sarının enerji ve sıcaklık veren tonlarından da faydalanılmıştır. Oturma odası dekorasyonu kadar çocuk odası dekorasyonu da oldukça mühim olup, çocuğun hayal dünyasını geniş tutmasına olanak sağlayacak ve gerektiğinde eğitici olabilecek dekoratif parçalar seçilmelidir. Tasarımcılar da her yıl çocukların zevk, beğeni ve yeteneklerindeki çeşitliliği bunun yanı sıra teknolojinin de etkilerini düşünerek birbirinden yaratıcı dekorasyon fikirlerini hayata geçirmektedirler. Erkek çocuklarının hayallerinde ya bir balıkçı kayığı, ya bir gösteri uçağı, kimi zaman bir korsan gemisi, kimi zaman ise bir yarış arabası yer almaktadır. Bunlar en bilinenleri olup, bizim bile aklımıza gelmeyecek birbirinden farklı hayalleri bulunmakta, tasarımcılar da kendi sınırlarını zorlayarak onların hayal dünyasına birer birer yolculuğa çıkmaktadırlar.

Erkek çocukları yatak odalarında kimi zaman birden fazla gezegende yolculuk yaptıklarını düşlerken kimi zaman ise en sevdikleri futbol takımı ile maç heyecanı yaşadıklarını hayal edebilmektedirler. Bu evrede de onların minik ve geniş hayal dünyalarını doyasıya yaşayabilmeleri için ebeveynlerinin yardımı gerekmektedir. Her anne baba çocuklarının oda dekorasyonunu oluşturma sürecinde onlara hitap eden parçaları seçmelidirler. Birden çok gezegenin ve astronotun yer aldığı duvar kağıtları, yıldızlarla dolu bir tavan dekoru, araba ya da uçak şeklinde bir yatak, geometrik şekillerden tasarlanmış raf, masa ve dolap gibi mobilyalar çocuğunuzun meslek seçimini de doğrudan etkileyebilmekte, yaşamına dair bilinç altında bir plan çizmesine olanak sağlamaktadır.

Erkek çocuk odası dekorasyonunda mavi ve beyazın uyumundan kolaylıkla faydalanabilinirken bu iki renk kırmızı ve gri tonlarla da harmanlanabilir. Bu tonların kullanıldığı, dolap ve yatağı gemi görünümüne sahip bir oda takımı seçimi de seçenekler arasındadır. Yine çok çocuklu aileler için, çocuk odasında ranza kullanımı hem yerden tasarrufu sağlamaya olanak verecek hem de yaratıcı yataklardan yana kullanılan seçimle çocukların odalarında kardeşleriyle birlikte keyifli dakikalar geçirmelerine imkan verecektir. Kimi çocuk ağır bir karaktere sahip olup odasında da karakteriyle bağdaşan renklerin bulunmasından hoşlanır. Antrasit, kahverengi ve sarının uyumu da erkek çocuğunuzun karakterinden ödün vermeden enerjisini yeterince aktarmasına yardımcı olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. erkek-cocuk-odasi-dekorasyonu Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.