• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Engin Akyürek Kimdir?

Engin Akyürek Kimdir?

Engin Akyürek, son zamanlarda dizi ve film dünyasının başarılı isimleri arasında yer almakta. Peki, karakteriyle ve tarzıyla Engin Akyürek kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? 1.87m boyundaki Engin Akyürek, yakışıklı ve karizmatik erkek oyuncularımızdan biri. 12 Ekim 1982’de Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, birçok ödül kazanmış ve çeşitli platformlarda boy göstermiştir. İlk olarak 2004 yılında çekilen Yabancı Damat dizisinde Kadir rolüyle ekranlara merhaba diyen yakışıklı oyuncu, burada gösterdiği performansla izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Daha sonra Kader ve Karayılan dizilerinde oynayan Akyürek, Bir Bulut Olsam Dizisi ile daha geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu dizilerde yakaladığı başarıyı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisindeki performansı ile sürdüren Akyürek, daha sonra Bir Küçük Eylül Meselesi ve Kara Para Aşk dizilerinde rol almıştır.

2006 yılından bu yana hızla gelişen ve oyunculuk konusundaki eksiklerini fazlasıyla gideren Engin Akyürek, özellikle kadın izleyicilerin beğendiği isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Duruşu, bakışı ve karakteriyle herkesin beğenisini kazanan Akyürek, bu bağlamda genç oyuncular için iyi bir örnek teşkil etmekte.

Bir önceki yazımız olan Emir Berke Zincidi Kimdir? başlıklı makalemizde Emir Berke Zincidi Kim, Emir Berke Zincidi Kimdir ve Küçük Ağa Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ