En İyi Maaş Veren Kurumlar

 

 

En İyi Maaş Veren Kurumlar Hangileridir ?

 

KİT Kurumları:

Kamu iktisadi teşebbüsleri olarak açılını yapabileceğimiz bu kurumlar, 399 sayılı kanuna tabidir ve; Elektrik üretim, maden işletmeleri, Devlet demiryolları gibi kurumları da bünyesinde barındırmaktadır. An itibarıyla yeni başlayan memur maaşları bile bu kurumlarda 2900 lira olarak belirlenmiş durumda ve birçok kuruma göre en yüksek maaş ödemesi yapan adreslerdir. Sosyal güvencenin yanı sıra çalışanlarına sunduğu ayrıcalıklar nedeniyle de çok sayıda insan tarafından tercih edilen kurumlar arasında yer almaktadır. Çalışma şartları çok daha sağlıklıdır ve daha da önemlisi sıradan bir memura göre aldığı maaş çok daha yüksektir ve zamlarla birlikte düşünüldüğünde ülke şartlarına göre çok ama çok iyi rakamlar diyebiliriz.

 Belediyeler ve İl Özel İdareleri:

 
Devlet memurluğu kapsamında değerlendirildiğinde yine yüksek maaş alabileceğiniz adreslerden bir tanesi de belediyeler ve il özel idareleri olarak karşımıza çıkıyor. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi sosyal güvencenin yanı sıra memura ve çalışa sunulan avantajlar da çok fazla! 3000 lira gibi bir rakam ile başlamak mümkün ve ilerleyen dönemlerde alacağınız zamlı maaşı da düşünürsek Türkiye şartlarında gerçekten harika bir rakam olarak nitelendirilebilir. Çalışma ortamları oldukça rahat ve il özel idare için konuşmak gerekirse lojman temini ve tatil ekstraları da artılar arasındaki yerini almaya devam ediyor. Yukarıda belirttiğimiz rakam her kurumda aynı olmayabilir ancak başlangıç ücretinin bu rakam yakın olduğunu söylemek mümkün.

Devlet daireleri ve yukarıda belirttiğimiz kurumlar, ülke maaş ortalamasının çok üstünde rakamlar ile karşımıza çıkıyor ve bu anlamda çok sayıda insanın yer almak için çaba gösterdiği adresler diyebiliriz. Sunulan ekstralar ile birlikte popüler meslek kolları olmayı başarıyorlar ve emeklilik için de sunduğu çok sayıda avantaj söz konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. en-yuksek-maas-veren-kurumlar En İyi Maaş Veren Kurumlar için yorumda bulun

    En İyi Maaş Veren Kurumlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Maaş Veren Kurumlar için ilk yorumu yapabilirsin.