En Çok Oynanan Online Oyunlar

Bu yazımızda dünya üzerinde en çok oynan online oyunlar hakkında bilgiler vererek oyun dünyasına harcadığımız vaktin ne kadar olduğu hakkında tahmin yürütüyoruz

Bilgisayar günümüzde iş dünyasından ziyade gençlerin oyun oynamalarına arayan bir gereç olarak kullanılmakta. Öyle ki bazı oyunlar dünya üzerinde o kadar popüler ki günlük 30 ile 50 milyon kişi tarafından eş zamanlı olarak oynatılabilmekte. Bu yazımızda dünya üzerinde en çok oynan online oyunlar hakkında bilgiler vererek oyun dünyasına harcadığımız vaktin ne kadar olduğu hakkında tahmin yürütmenizi sağlayacağız. Oyun deyip geçmemek gereken bazı uygulamalar bugün Espor denilen kavramın ortaya çıkmasına olanak sağlayarak oyuncularına ciddi oranda gelirler dağıttığını da hatırlatmak istiyoruz.

Counter Strike: Global Offensive

Steam üzerinden ücretli olarak alınabilen CS:GO, dünyanın en çok oynan online oyunlar listemizde 5. Sırada yer almaktadır. Ortalama olarak aylık 5 milyon oyuncuya sahip olan bu oyun, turnuva ve heyecanlı kapışmaları ile Espor alanının vazgeçilmezleri arasında yer almakta.

Dota 2

League Of Legends oyununun atası olarak adlandırılan Dota 2, oldukça profesyonel ve uzman bir oyun bilgisine sahip olma durumunda keyifli hale gelmektedir. Özellik ve yapı bakımından LOL oyununun aynısı gibi gösterilen Dota 2, aylık ortalama olarak 20 milyon oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Oyun Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde hem Windows hem de Mac işletim sistemlerine sorunsuz olarak kurulabilmektedir.

Overwatch

Ülkemizde çok da popüler olmayan Overwatch, Avrupa’nın en çok oynadığı oyunlar listesine girerek başarısını göstermeyi başarmıştır. Espor alanında meydana gelen gelişmeler ve turnuvalar sayesinde giderek ünlenen oyun ülkemizden de oyuncular elde etmeyi başarmıştır. 100 TL üzerinde satın alma bedeli olan oyun Steam üzerinden indirilerek oynandığını hatırlatmak istiyoruz. Unutmadan; Overwatch aylık oyuncu sayısı 23 milyon olduğunu söyleyebiliriz.

HearthStone

Başta bilgisayarlardan oynan Hearthstone, geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda mobil platformlarda da aktif hale getirilmiştir. Oyunu indirmek ve kurmak ücretsiz olmasına karşın içeriğinden yapılacak satın alımların ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Aylık 50 milyondan fazla oyuncusu ile listemizin 2. Sırasında yer almaktadır.

League Of Legends

Dünyanın en çok oynanan oyunlar listemizde ilk sırayı League Of Legens olduğunu söyleyebiliriz. !00 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyun tüm işletim sistemlerine uyumluluk göstererek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. En Çok Oynanan Online Oyunlar için yorumda bulun

    En Çok Oynanan Online Oyunlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Çok Oynanan Online Oyunlar için ilk yorumu yapabilirsin.