Emoji Anlamları

Emoji Anlamları

Mesaj dilinde duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmeye yarayan emojiler bazen bizim kullandığımızdan başka çok farklı anlamlara gelmektedir. Emojiler hangi anlamlara gelir hangi anlamlara gelir, hangi duygulara çağrışım yapar birlikte bu konuya birlikte göz atalım.

Emoji AnlamlarıSolmuş gül anlamına gelmektedir. Solmuş gül anlamının yanı sıra hayallerin yıkılışını da temsil eder.

Emoji AnlamlarıGerçek hayatta hiç rastlamadığımız delikli peynir emojisidir. Çizgi filmlerden esinlenerek yapılmıştır.

Emoji Anlamları

Sürpriz yumurta diye tabir edilen yeni doğan civciv emojisidir. Çok tatlı olmasından dolayı herkes tarafından sevilir ve sürpriz gibi durumlarda kullanılır.

Emoji Anlamları

Şans getirdiği düşünülen dört yapraklı gonca emojisidir.

Emoji Anlamları

Hilal ayı emojisidir.

Emoji Anlamları

Fotoğraf makinesi emojisidir. Fotoğrafçılık okuyanların veyahut fotoğrafla ilgilenen instagram kullanıcılarının biolarında yer alan emojidir.Emoji Anlamları

Evet, tamam, olmuş, beğendim gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Bazen de konuşmaların sonunu getirmek için dur anlamında kullanılan emoji türüdür.Emoji Anlamları

Prenses emojisinin ta kendisidir. Kendisini prenses gibi gören ve hisseden kadınların sıkça kullandığı emojilerden biridir.Emoji Anlamları

Kafa bandajlı emojisidir. Yaralı olan birini göstermek için kullanılan emojilerden biridir.

Emoji Anlamları

Elmas emojisidir. Genellikle değerli olan durumlar için kullanılan bu emoji bazen de genç kızların hayallerini ifade eden durumların sonlarında kullanılır.

Emoji Anlamları

Ruj emojisidir. Hemen hemen bütün kadınların kullandığı emojilerden biridir.Emoji Anlamları

Kalplerin kralı olan kırmızı kalp emojisidir. Aşka ve sevgiye dair ne varsa 7’ den 70’ e herkesin kullandığı emoji türüdür.

Emoji Anlamları

Emoji ailesinin en sevilir hayvanıdır. Hayal gücünü temsil eden bu at masal dünyasının en sevilen ve en tatlı atıdır.Emoji Anlamları

Japonya’da büyük önem taşıyan kiraz çiçeğidir. Genellikle baharın gelişini ve çiçeklerin açmasını temsil eder.

Emoji Anlamları

Dolunay emojisidir.

Emoji Anlamları

Süslenmiş yılbaşı ağacını temsil eden emojidir. Yılbaşı geldiğinde süslenen çam ağaçları için kullanılır.Emoji Anlamları

Balon emojisidir. Genellikle hayalleri ve umudu olan herkesin sıkça kullandığı emojilerden biridir.

Emoji Anlamları

New York’ ta bulunan özgürlük heykelini temsil eder.

Emoji Anlamları

Tana bata ağacının emojisidir. Japon ve Çin geleneklerinde festivallerde üzerine dilekler ve yazılar asmak için kullanılan ağaç emoji türüdür.

Emoji Anlamları

Facepalm emojisidir. Yani hayal kırıklığını belirtmek için kullanılan emojidir.

Emoji Anlamları

İşaret dilinde şans göstergesi olarak kullanılan bu emoji bazen de barışma işareti olarak kullanılır.

Emoji Anlamları

Dil çıkarma emojisi olarak da kullanılır.
Emoji Anlamları

Kaka mı dondurma mı olduğu bilinmeyen açık uçlu emojilerden biridir. Her anlama gelebilecek olan bu emoji genellikle hınzırlık yapmak için ve hayatta olmaz asla gibi durumlarda da kullanılabilir.

Emoji Anlamları

Gözünü kapatan üç maymundan emojisinden biridir. Genellikle tatlı olan, hoşa giden bazen de utanma gibi durumlarda kullanılan emoji ailesinin emojilerinden biridir.

Emoji Anlamları

 

Kafasından sinsiliği eksik etmeyen kurnaz ve arkadaş gruplarında arayı bozan surat ifadesi olarak kullanılan emoji çeşididir.
Emoji Anlamları

Sinsilik yaptıktan sonra sinsiliğin vermiş olduğu mutluluğu gösteren emoji çeşididir.Emoji Anlamları

Acısını içinde yaşayan isyan etmeyen durumları anlatırken kullanılır. Bu anlamın dışında sanki karın ağrısı varmış gibi sancılı durumu da ifade edebilir.Emoji Anlamları

Yalancı emojisidir. Pinokyo hikâyesinden esinlenerek yapılan bu emoji yalan söyleyen kişilerin panik ve şaşkınlık halinde olduklarını gösteren emoji ailesinden biridir.

Emoji Anlamları

Grip olan ve burnunu silen hasta emojisidir. Sonradan emojiler arasına eklenen bu emoji grip olma durumunu ifade eder.Emoji Anlamları

Kafasında her türlü hinliği bulunduran dişleri gözüken 32 diş gülen surat emojisidir. Bu emojiyi sözcükler dökecek olursak nihahahaha kelimesi olarak karşılığı olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Emoji Anlamları için yorumda bulun

    Emoji Anlamları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emoji Anlamları için ilk yorumu yapabilirsin.