Ehliyet Sınavı Soruları Çöz

Ehliyet Sınavı Soruları Çöz

Ehliyet sınavına girecek olan sürücü adayları, sınava hazırlanabilmek için daha önceki dönemlerde çıkmış olan soruları çözmektedir. Böylece ehliyet sınavına iyi bir şekilde hazırlanılabilmektedir. Ehliyet sınavında toplam 50 soru sorulmaktadır. Sınav süresi 60 dakika olarak belirlenmiştir. 50 soruluk bu sınavda, doğru cevap vereceğiniz 35 soru sayesinde sınavdan geçer not olan 70 puanı alabilirsiniz. Sorulan her soru 2 puan değerindedir. Genel olarak ehliyet sınavlarındaki soru dağılımı şu şekildedir:

  • İlkyardım dersi 12 soru

  • Trafik dersi 23 soru

  • Trafik adabı dersi 6 soru

  • Motor dersi 9 soru

İlkyardım dersine çalışabilmeniz için sitemiz üzerinde “İlk yardım soruları çöz” bölümü bulunmaktadır. İlkyardım dersi üzerine sorular çözerek, sınavda karşınıza çıkacak olan 12 soruyu da doğru cevaplayabilirsiniz.

Trafik dersinde çıkacak soru miktarı 23 olduğu için, sınava girecek sürücü adaylarının bu derse yoğunluk vermeleri gerekmektedir. Genel trafik kuralları hakkında sorular sorulacak olan trafik dersi, toplam 46 puan değerindedir. “Trafik soruları çöz” alanı sitemizde yer almaktadır. Böylece bu zor derse, en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Motor dersinde toplam 9 soru sorulmaktadır. Ehliyet sınavına girecek kişilerin motor dersinde zorlandığı bilinmektedir. Teknik detaylar isteyen bir konu olduğundan, bu derse en verimli şekilde hazırlanmak gerekmektedir. Sürücü kursundaki motor derslerine girmeniz büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca sitemizde “Motor soruları çöz” sayfamız yer almaktadır. Bu sayfa üzerinden motor dersiyle ilgili soruları çözebilirsiniz.

Trafik adabı dersi 2016 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfredata eklenmiştir. Ehliyet sınavında, trafik adabı dersinden toplam 6 soru sorulmaktadır. Sorular genel olarak basittir. Sürücü kursunda girdiğiniz derslerde, trafik adabı dersi hakkında bilgilendirmeler size yapılmaktadır. Sitemizde yer alan “Trafik adabı soruları çöz” kısmından ehliyet sınavınıza çalışabilirsiniz.

İlkyardım soruları çöz, trafik soruları çöz, motor soruları çöz, trafik adabı soruları çöz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ehliyet-sinav-sorulari-coz Ehliyet Sınavı Soruları Çöz için yorumda bulun

    Ehliyet Sınavı Soruları Çöz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ehliyet Sınavı Soruları Çöz için ilk yorumu yapabilirsin.