Düz Memur Ne İş Yapar, Nerelerde Görevlendirilebilir ?

Düz Memur Ne İş Yapar, Nerelerde Görevlendirilebilir ?

Memurluğun bir alt kademesi olarak nitelendirilse de aslında bir süre sonra yapılacak işler benzerdir ancak yeni atanan düz memur, ilk etapta deneme süreci tarzında bir çalışma sistemine sahip olur. Gişe işlemleri, yazışmalar, masa başı işler ve özetle daha basite indirgenmiş işlerde yerini almaktadır. Personel servisi de yine düz memurun çalışma alanlarından bir tanesidir ve çalışan izinleri ya da maaş düzenlemeleri gibi çok sayıda işi yapmaktadır. Bu elbette her kurumda aynı değildir ve atandıkları kuruma bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yüksek sorumluluk gerektirmeyen ve daha çok sistemin işleyişine dahil olmak ve analiz etmek adına yapılan çok sayıda işin başında düz memurlar vardır.

Bünyesinde çalıştığınız amirin vereceği her türlü görevlendirmede yer almanız gibi bir durum da söz konusudur ve bu da az önce bahsettiğimiz gibi işi öğrenmek amaçlı yapılan bir çalışmadır. İş yükü çok fazla olan çalışmalarda yalnızca izleyici olarak yer alırsınız ve asıl amaç işi öğrenmenizdir.

Nerelerde Görev Alabilirsiniz?

Devlet Dairesi olarak nitelendirilen her kurumda görev alabilirsiniz. Memurlardan herhangi bir farkınız yoktur ve yalnızca yeni işe girmiş memur statüsünde bulunursunuz. Atamalarınız Kpss ile yapılır ve elbette bir ön mülakat da söz konusudur.

Neden Memurluk?

Yıllık izin, tatiller, düzenli maaş ve daha birçok farklı detay ile birlikte memurluğun avantajları karşımıza çıkıyor ve an itibarıyla en popüler meslek grupları arasındaki yerini de alıyor. En fazla izin yapan ve en rahat çalışma ortamına sahip olan meslek gruplarından bir tanesidir ve yeni dönem üniversite mezunlarının büyük bir kısmı da özel şirketlerde çalışmak yerine kpss ile birlikte atama beklemeyi tercih ediyor çünkü garanti meslek olarak da memurluk ön planda!

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. 2016-kpss-duz-memur-alimi Düz Memur Ne İş Yapar, Nerelerde Görevlendirilebilir ? için yorumda bulun

    Düz Memur Ne İş Yapar, Nerelerde Görevlendirilebilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düz Memur Ne İş Yapar, Nerelerde Görevlendirilebilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.