Dizi-Mag Sitesinin Kapanma Sebebi!

Geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile kapatılan Türkiye’nin en büyük dizi yayını yapan sitelerinden biri olan Dizi-Mag‘ın kapatılma sebebi ortaya çıktı.

 

dizimag
 

Resimde de gördüğünüz gibi, site Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kapatılmıştı. Bunun ardından dizi-mag ekibi üyelerine e-mail yoluyla ulaşarak dizimag1.com ve dizimag2.com adreslerini kullanabileceklerini açıklamıştı. Bir kaç gün bu adresler üzerinden yayın yapan site kesin olarak bugün kapatıldı.

Aslında bu işin içinde sandığımızdan daha büyük bir şirket bulunuyor. “Warnes Bros” Warnes Bros stüdyoları avukatlarının şikayeti üzerine savcılık izni ile birlikte sitenin sahibinin evine baskın düzenlendi. Şarkıcı Umut Akyürek’in kardeşi, Ogün Genco Akyürek yönetiminde olan sitenin tüm serverlarına el konuldu.

Dizi-Mag.com sitesine verilen uyarının dikkate alınmaması ve başka domainler ile yayına devam etmesi sonucunda verilen ceza ne ertelenecek ne de para cezasına çevrilecek. Site yayın hayatına devam ederken dizimag1.com olan domainleri dizimag9.com‘a kadar gidiyordu. Ayrıca sitedeki yayınların tamamı da telif haksızdı.

Dizi-Mag’ın kapanmasından sonra izlemek istediğimiz dizi için yasal olan sitelere bakmamız gerekiyor.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dizimag Dizi-Mag Sitesinin Kapanma Sebebi! için yorumda bulun

    Dizi-Mag Sitesinin Kapanma Sebebi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dizi-Mag Sitesinin Kapanma Sebebi! için ilk yorumu yapabilirsin.