Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli

Mekân dekorasyonu oluştururken, renk uyumu, mobilya seçimi, kullanılan aksesuarlar ve tüm eşyaların doğru konumlandırması titizlikle yapılmakta olup, genellikle bunlar hakkında fikir alışverişine gidilmektedir. Ancak göz ardı edilmemesi gereken bir unsur vardır ki o da, mekânın yüzölçümü ve de geometrik şeklidir. Genellikle salon dekorasyonları geometrik şekil bakımında kare olarak düşünülmekte ve birçok marka bu standartlar doğrultusunda mobilya üretimine gitmektedir. Son zamanlarda bu standartların dışına çıkılmış ve her ev tipine göre mobilya üretimine gidilerek mağdur tüketicinin mağduriyetinin sonlandırılması hedeflenmiştir. Bunun için yapılan ilk ve en önemli yenilik ise farklı normlarda tasarlanmış olan köşe takımlarıdır. Dikdörtgen şekle sahip salonlar, genişliğine göre köşe takımları ile dekore edilebilir, bu doğrultuda yerden kazanç sağlanarak orta sehpa, Tv ünitesi, yemek masası gibi daha başka salon mobilyalarına yer açılabilir. Bunun yanı sıra, köşe takımlarının kullanımı salonun büyüklüğüne göre berjer koltuklar ile de harmanlanabilir. Büyük yüzölçümüne sahip dikdörtgen salonlarda ise uygulanabilecek en güzel oturma grubu son dönemlerin modası olan ve sıklıkla tercih edilen ürünlerden olan ikili, üçlü ve tekli koltuk takımlarıdır. Bu koltukları eski tip klasik modellerden ayıran özellik ise fonksiyonel olmaları ve de her birinin ayrı renkte ancak harika bir uyum içinde olmasıdır.

Dikdörtgen bir salona sahipseniz ve de bu alanı daha ferah nasıl gösterebilirim derdindeyseniz yapabileceğiniz en güzel ve radikal adım, açısı küçük olan duvarı baştan aşağı cam ile bürümenizdir. Fransız dekorasyon fikirlerinden esinlenerek bunu hayata geçirebilir, tadilat kısmını işin uzmanına bırakabilirsiniz. Sonrasında açısı büyük olan bir köşeyi baştan sona naif bir koltuk takımı ve pufları ile sıralı olarak döşeyebilir, karşı açıya da geniş ve ince bir tv ünitesini monte edebilirsiniz. Bu tip salonlarda kullanacağınız renkler kahverengi ve de krem rengi olabilir, canlı renkleri de minik aksesuar ve parçalarda kullanabilirsiniz. Dikdörtgen salonların en güzel yanı yemek masasının rahatça kullanabilme olanağıdır. Tavsiyemiz ağır parçalar ve koyu taban renkler seçmemeniz yönündedir. Böylelikle kasvetin ve sıkıcı bir görünümün önüne geçebilir, ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. dikdortgen-salonlar-nasil-dosenmeli Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli için yorumda bulun

    Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli için ilk yorumu yapabilirsin.