Derya Baykal Örgü Modelleri

 

Derya Baykal; Türkiye’nin en prestijli kadın programlarını sunan ve kadınların örgü modelleri ile tanışmasını sağlayan kişidir. Bu nedenle birçok örgünün adı Derya Baykal örgü modelleri olarak kalmıştır çünkü bu modelleri örgü severler ile ilk kez Derya Baykal tanıştırmıştır.

Derya Baykal örgü modellerinden birkaçı;

  • Kahve Çekirdeği Modeli:
    20 ilmeklik bir modelde 5 sıra 2 ters, 2 düz ilmek örmeniz gereklidir. Bu aşamadan sonra 1 kere 2 ilmeği düz 2 ilmeği ters almanız gereklidir. Ardından sol şiş üzerinden 6 adet ilmek sayılır ve diğer şişe 6 adet ilmek şiş bize bakacak şekilde geçirilir. 7ç ilmekten örme işlemi devam eder ve bu aşamadan sonra 1 düz örgü 2 ters ve 2 düz olarak örgü devam eder. Ardından tekrardan iki ilmek ters örülür ve tekrardan 6 ilmek atlanarak örülür. 5 sırada bu şekilde devam edilir .
  • Selanik örgü:

Atkı örmek için oldukça ideal olan bir örgü modelidir. Son derece kolay bir yapısı vardır. Örgü arka tarafta örülür ve ters örüldüğü için ön tarafında 1 sıra ters görünür. 3ilmeğin 1 ilmek yapılması sonucuna bağlı olarak ortaya çıkan bir modeldi. Fazla attığınız ilmekleri bu şekilde toplayarak ve sıkı bir atkı yapabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. derya-baykal-orgu-modelleri Derya Baykal Örgü Modelleri için yorumda bulun

    Derya Baykal Örgü Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Derya Baykal Örgü Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.