Depresyon Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Depresyon Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

 

Günümüz toplumunda psikiyatri biliminin yeterince tanınmaması, psikolojik rahatsızlıkların da anlaşılamamasına neden olabiliyor. Bu nedenle kendilerinde doğru gitmeyen bir takım durumlar olduğuna inanan kişiler internette aramalar yaparak kendilerine teşhis koymaya çalışıyor. Özellikle toplumsal olayların arttığı ve insanların aşırı stresli olduğu dönemlerde, pek çok kişinin depresyon belirtileri, panik atak belirtileri ve hatta şizofren
belirtileri konularında araştırmalar yaptıkları görülüyor. Ancak fiziksel rahatsızlıklarda da olduğu gibi kişinin kendine teşhis koymaması ve tedavi için bir uzmana başvurması büyük önem taşıyor.

Depresyon, günümüz toplumlarında en çok yaşanan hastalıklardan biri. Psikiyatri bilim dalının yeterince tanınmaması depresyona gereken önemin verilmemesine neden oluyor. Ancak aslında depresyon insanın yaşam kalitesini tamamen düşürüyor ve ilerlemesi halinde insan hayatında büyük problemlere neden olabiliyor. Bu nedenle depresyon belirtileri yaşamakta olduğunu düşünen kişilerin mutlaka geciktirmeden depresyon tedavisi görmeleri gerekiyor. Çünkü ilerleyen depresyon vakaları kişilerin sevdikleri kişilerle aralarının bozulmasına, işlerini kaybetmelerine ve hatta intihar etme isteğine kapılmalarına neden olabiliyor. Bu yüzden de depresyon belirtileri hissedildiği anda, kişinin önlem almaya başlaması gerekiyor.

Peki, depresyon belirtileri nelerdir? depresyon-nedir-tedavileri-ve-belirtileri

Depresyon insanın ruh halinde genel bir isteksizlik yaratıyor. Kişi, önceden keyif alarak yaptığı aktivitelerden artık zevk almamaya başlıyor. Bununla birlikte uyku ve yeme düzeninde de bir takım bozukluklar oluşuyor. Uykusuzluk ya da aşırı uyku isteği, iştahsızlık ya da aşırı yeme isteği yaşam kalitesini bir hayli azaltıyor. Konsantrasyon güçlükleri ve yalnız kalma isteği de kişinin günlük yaşantısını olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Depresyondan kurtulma, hastalığın çok fazla ilerlemediği durumlarda kişinin kendisi tarafından başarılabiliyor. Ancak ilerleyen vakalarda mutlaka uzmanlardan destek almak gerekiyor. Çünkü depresyon titizlikle tedavi edilmediği takdirde kolaylık kronik bir rahatsızlık haline gelebiliyor. Madalyon Klinik uzmanları, kendilerine danışanlara ilk etapta depresyon belirtileri testi uyguluyor. Depresyon testi sonrasında çıkan sonuçlara göre ise tedavi süreci ve yöntemi belirleniyor. Madalyon Psikiyatri Merkezi bünyesinde görev alan uzmanlar, danışanın hastalığının boyutlarına göre psikoterapi ya da ilaç tedavisi uyguluyor. Bu tedavi sonrasında semptomların ortadan kaldırılması ve depresyonun kronik hale gelmeden iyileştirilmesi hedefleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. depresyon-nedir-tedavileri-ve-belirtileri Depresyon Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri için yorumda bulun

    Depresyon Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Depresyon Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.