Dekorasyonda Renk Trendleri Neler ?

Günün büyük bir dilimini evde geçirenler, için ev düzeni ve dekorasyonu oldukça önemli bir konudur. Evde ki dekorasyon kişinin karakterini, ruhsal yapısını ve zevklerini yansıtır ve bu nokta da dekorasyon önem kazanır. Ev içinde mutlu olmak, kendi zevklerini yansıtmak bir hobi gibi görülse de bir nevi tarz meselesidir.

Bu nokta da kişiler evlerini dekore ederken kendi tarzlarını yansıtsa da modadan kopmadan, modern ve trend tercihler yaparak dekorasyon yapmalıdırlar. Son yılların modasına baktığımızda genel bir sadelik ve şıklık ön plana çıkmaktadır. Aynı tonlarda kullanılan eşyalara küçük dokunuşlar yaparak bir hareketlilik katılsa da duruluk ve sadelik son yılın trendi arasında yer almaktadır.

Dekorasyonda renk trendlerine baktığımızda genellikle turkuaz, mavi, siyah, beyaz, kırmızı ve turuncu renkler ön plana çıkmaktadır. Daha ağır ve sıcak bir görüntü vermek adına ahşap detayların kullanıldığı mekanlarda sütlü kahve, koyu kahve ve ahşap renkler tercih edilmektedir.

Dekorasyon aşamasında renk trendlerine baktığımızda mutfakta genellikle kırmızı, siyah ve beyaz renkler tercih edilmektedir. Salon da ise kahve tonlarının yanı sıra turkuaz, su yeşili, kahve ve siyah tonları ön plana çıkan renkler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Banyo bölümünde kullanılan siyahın asaleti ve kırmızının çekiciliği bu yılın trend renkleri olarak karşımıza çıkan renkler olmaktadır. Yılın modası daha soft ve sade renklerden oluşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. dekorasyonda-renk-trendleri-neler Dekorasyonda Renk Trendleri Neler ? için yorumda bulun

    Dekorasyonda Renk Trendleri Neler ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Renk Trendleri Neler ? için ilk yorumu yapabilirsin.