Dekorasyon Öğesi Olarak: Çiçek!

Özellikle dekorasyon planlama aşamalarında, bazı dekorasyon firmaları tarafından büyük bir sorun olarak görülen çiçekler, aslında dekorasyonunuzun tamamlama öğesidir.

Bir çok dekorasyon firması, zaman içerisinde boyut değiştirdiği için çiçekleri dekorasyonlarında kullanmaktan çekinir, çiçeklerin zaman içerisinde dekorasyon yapısını bozacaklarını düşünürler. Lakin bu, başlı başına bir yanlıştır. Çiçekler her ne kadar sürekli bir büyüme içerisinde olsalar da, hem budama gibi bir işlem ile büyümeleri kontrol altına alınabilir, hem de büyüme aşaması yavaş olan çiçekler tercih edilerek bu sorun tamamıyla ortadan kaldırılabilir.

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi, ekonomik bir dekorasyonun yolu kendi fikirlerinizden, becerilerinizden ve hayallerinizden geçmektedir. Bu yüzden, dekorasyon yapım aşmasında olabildiğince kendi fikirlerinize sahip  çıkarak hareket etmeye çalışın.

Kullanmadığınız Eşyaları Saksıya Dönüştürün!

Evinizde eski olarak kalmış, kullanmadığınız eşyalar ile saksıya dönüştürmek hiç aklınıza geldi mi? Eğer cevabınız hayır ise, makalemizin en alt kısmına eklediğimiz saksı fotoğraflarına bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Eski sandalyeler, eski sandıklar, eski kulplar, eski variller; kısacası eski ahşap veya döküm özellikli tüm eşyalarınız bir saksı adayıdır. Bu eşyaların üzerinde güzel bir renklendirme, kesme, kum ayarlaması ve çiçek dikimi yaptıktan sonra, başarılı bir saksı elde edebilirsiniz.

Eski eşyalarınızı kullanarak yaptığınız bu saksıları, evinizde, balkonunuzda, bahçenizde, apartman girişinizde ve hatta iş yerinizde kullanarak, farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. cicek-dekorasyon-fikirleri-5 Dekorasyon Öğesi Olarak: Çiçek! için yorumda bulun

    Dekorasyon Öğesi Olarak: Çiçek! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyon Öğesi Olarak: Çiçek! için ilk yorumu yapabilirsin.