• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuk Dizi Yıldızları İçin Yeni Düzenleme

Çocuk Dizi Yıldızları İçin Yeni Düzenleme

Son dönemlerde çocuk dizi yıldızlarının sayısında yaşanan artış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık, çocuk televizyon yıldızlarının çalışma koşullarıyla ilgili yeni düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Buna göre dizi setlerinde çocuk yıldızların yanında oyuncu koçu ve psikolog bulundurulacak. Ayrıca çocukların sette 1.5 saatten fazla çalışmaları yasaklanacak. 1-2 yaş aralığındaki bebekler ise set ortamında en fazla 1 saat bulunabilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çocuk yıldızlara yapılacak makyajlarla ilgili de düzenleme yapacak. Buna göre 10 yaşın altındaki çocuklara makyaj yapılması yasaklanırken gerekli durumlarda cilde zarar vermeyen içeriğe sahip ürünlerin kullanılması istenecek. Çocuklar sette bir gün kaldıktan sonra bir sonraki gün en az 14 saat dinlendirilecek. Bunun yanı sıra 1 saatlik çalışmanın ardından en az 15 dakika dinlendirilecekler. Ayrıca yapım şirketleri ve aileler, çocukları zorla çalıştıramayacak.  Bu düzenlemelerin ardından dizi senaryolarında değişikliğe gidilmesi de gündeme geldi. Dizi yapımcılarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan bu düzenlemelere ne cevap verecekleri de merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Kiralık Aşk'tan Elçin Sangu Açıklaması başlıklı makalemizde Elçin Sangu dizileri, Elçin sangu kaç yaşında ve Elçin sangu kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ