C Riot Games League of Legends LoL launcherexe Hatası

Launcher exe nedir dersek,  oyunu içerisinde genellikle güvenlik duvarının sebep olduğu hatalardan birisidir. Criotgamesleague of legendslollauncherexe hatası çözümünü bu yazımız içerisinde paylaşacağız.

Launcher.exe hatası çözümü için aşağıda paylaştığımız çözüm yollarını izleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Böylelikle League of Legends e kaldığınız yerden devam edebilir ve oyunu keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz.

Öncelikli olarak bu hatanın çözümü için ilk önce güvenlik duvarına izin vermeniz gerekmektedir. Örnek olarak;

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\solutions\lol_game_client_sln\releases\0.0.0.45\deploy\League of Legends.exe

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_air_client\releases\0.0.0.44\deploy\LolClient.exe

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_launcher\releases\0.0.0.25\deploy\LoLLauncher.exe

‘C:\Riot Games\League of Legends\lol.launcher.exe

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\system\rads_user_kernel.exe

Bu izinleri vermek istemiyorsanız yapacak olduğunuz bir diğer işlem ise Windows Güvenlik Duvarını kapatmak olacaktır. Bunun için Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak çıkacak olan metin alanına “services.msc” yazmanız ve Enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Çıkan listede aşağılara doğru inerek Windows Güvenlik Duvarı’nı bulmanız gerekmektedir. Güvenlik Duvarını açtıktan sonra sağ tıklayıp özellikler sekmesini seçin ve başlatma tipini devre dışı bırak olarak işaretletin. Daha sonrasında Tamam butonuna basarak çıkın.

Aynı adımları Windows Defender uygulaması için de tekrarlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu açmayı deneyin. Eğer oyun yine açılmaz ise bir sonraki adımlara geçebilirsiniz.

Update.microsft.com adrsine giderek, Windows sürümünüz için indirebileceğiniz güncellemelerin tümünü indirip indirmediğinizi kontrol edin.

Ayrıca uygulamayı yönetici modunda kullanıp kullanmadığınızı da kontrol edebilirsiniz.

Windows Vista ve Windows 7 kullanıyorsanız User Account Control yani Kullanıcı Hesabı Kontrolü’nü devreden çıkartın.

LoL klasörü hasar görmüş ya da bellek problemi yaşıyor olabilir. LoL klasörünün yüklü olduğu diski taratabilirsiniz.

Oyunu yönetici yetkileri ile tekrardan yükleyebilirsiniz.

DNS ayarlarınızı statiğe çevirebilirsiniz bunun için 8.8.8.8 / 8.8.4.4. ya da 208.7.222.222 / 208.67.220.220 yapabilirsiniz.

Oyundaki hatayı sonlandırmak için yapılabilecek bir diğer yöntem ise, oyunu mutlak surette, Windows sürümünüzün yüklü olduğu disk bölümü içerisine oyununuzu yönetici yetkisiyle tekrar yüklemek olacaktır. Bu işlemlerden sonra oyun ile ilgili herhangi bir sorun almayacaksınız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. C Riot Games League of Legends LoL launcherexe Hatası için yorumda bulun

    C Riot Games League of Legends LoL launcherexe Hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak C Riot Games League of Legends LoL launcherexe Hatası için ilk yorumu yapabilirsin.