Blade 9 İnceleme

Henüz dün açılan MMO RPG olan Blade 9 oyununu bende indirip deneme fırsatı buldum. Şuan oyun kapalı beta testinde.

Oynadığım kadarıyla oyundan biraz bahsetmek gerekirse; oyunun görev sistemini beğendim. Her MMO RPG oyununda olduğu gibi NPC ‘lerden görev alarak başlıyorsunuz kendinizi ve karakterinizi geliştirerek belirli bir seviyeye geldiğinizde Pk modu yani düello modunda gerçek oyuncularla çarpışabiliyorsunuz. Kendinize binek alabilip onu geliştirebiliyorsunuz.

Oyuna başladığımızda toplamda 9 ana sınıf var fakat oyuna başladığımızda bize sadece 3 sınıf sunuyor. Kılıç, Yay ve Asa. 30 lvl den sonra diğer 6 tane sınıfı seçebiliyoruz. Bunlardan herhangi birini seçip oyuna başladığımızda bize kısa bir tutorial yaptırıyor. Bunuda geçtikten sonra güvenli bölge yani şehre geliyorsunuz. Unutmadan söyliyeyim kapalı betaya özel hediyeler için mesaj kutunuzda ki mailden hediyenizi alabilirsiniz. Hediye içersinde binek vs. gibi hediyeler geliyor.

NPC’lerden görevlerimizi yaptık 20 lvl olduk. 20 lvl olduğumuzda yeni bir karakter sekmesi açılıyor. Mesela sizin kullandığınız karakter savaşçıdır fakat isterseniz yeni karakterinize yeni bir set dizerek kalan 8 sınıftan birine geçirebilirsiniz. Ana karakteriniz daima duracaktr. Fakat karakteri kullanmak için 30 lvl olup 8000 onur parasıyla marketten istediğiniz sınıfa özel yetenek kitabını almanız gerekmektedir.

25. seviyeden sonra oyun sizin kendinizin zindanlarda vs. kasmanızı istiyor. Bu yüzden size mesela 25. seviyedesiniz 30 ol diye bir görev veriyor. Sizde zindanlara tek başınıza veya takımca girerek kasabiliyorsunuz.

Oyun böyle devam ediyor. Eğer oyunu indirmeden izlemek isterseniz alt tarafta videomuz bulunuyor 🙂


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samet Çomak dedi ki:

    En yakın zaman indiricem bu oyunu 😀

  2. Anıl Akif dedi ki:

    Merhaba yeni yeni videolarını izledigim abim. Ya, blade 9’a başladım ve oynarken bayağı bir sıkılıyorum. Beraber oynayabilir miyiz?