Biberiye Yağı Sivilce İzleri

Biberiye Yağı Sivilce İzleri

Biberiye ve biberiye yağı, İtalyan mutfağının çok tercih edilen bir mutfak otu olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve birçok kişi bu otu kuzu eti ile etkileşiminden tanımaktadır. Ayrıca bitkisel tıpta da uzun süredir kullanılmakta olan biberiye yağı, hem Roma hem de Yunan mitolojisinde şifa güçleri ve dini ritüelleri için kullanımı ile kendisinden söz ettirmeye başlamıştır.

Biberiye Kullananarın YorumlarıAkneyi tedavi etme yeteneğiyle birlikte birçok sağlık sorununun yararına kullanılan bu uçucu yağ oldukça tercih edilir. Sivilce ve akne için biberiye yağı kullanımı günümüzde de birçok kişi tarafından sıklıkla başvurulan bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Biberiye, Akdeniz ülkelerinde yetişen, ancak daha serin iklimlerde yaşayabilen ve şimdi dünyanın ılıman bölgelerinde de bulunabilen çok yıllık bir bitkidir.

 

Biberiye yağı solunum problemleriyle birlikte baş ağrısı, kas ağrısında da kullanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu yağ, vajinal enfeksiyonlarda, hazımsızlıkta da tercih edilmektedir. Ayrıca biberiye cilt lekelerine iyi geldiği için cilde faydalı olan bir yağdır.

Biberiye Tozu MaskesiBiberiye yağının cilde faydaları arasında ise en başı antiseptik özelliğe sahip olması nedeni ile sivilcelerin hem çıkmasını engellemek hem de çıkan sivilcelerin çok hızlı bir şekilde iyileşmesi almaktadır. Ayrıca biberiye yağının cildi gerginleştirmesi yaşlılık belirtilerinin de ortaya çıkmasını geciktirmektedir. Biberiye yağı çok güçlü bir yağ olduğu için direkt olarak uygulanmamalı ve mümkünse zeytinyağı ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Aksi takdirde cilt kızarıkları oluşacaktır. Yine ilk defa biber yağı kullanacak olan kişilerin cilt alerjisi ihtimaline karşı önce küçük bir alanda yağı uygulamaları sonrasında alerjik reaksiyon oluşmazsa biberiye tozu maskesini kullanmaları gerekiyor.

Biberiye maskesi hazırlamak için gerekli malzemeler ise saf su, biberiye otu, saf alkol, ada çayıdır. Hazırlanışı ise, saf su derin bir kapta kaynatılır ve ocağın altı katılır. Kabın içerisine biberiye otu ve ada çayı atılarak demlemeye bırakılır. Sonrasında ise demlenen bitki çayı süzülür ve içerisine saf alkol katılır. Bununla birlikte son derece etkili bir sivilce maskesi elde edilmiş olur. Hazırlanan maske her akşam mutlaka temiz bir pamukla yüze sürülmelidir. Bir süre sonra hem sivilcelerden kurtulmuş hem de daha sıkı bir cilde kavuşulmuş olacaktır.

biberiye yağı cilt lekelerine iyi gelir miCilt bakımına önem veren kişilerin tercihi biberiye yağının kullanım şeklioldukça kolaydır. Yeni bir uçucu yağ kullanırken ilk kez %2 lik bir solüsyonla denenmesi tavsiye edilir. Seyreltmek için ise bir taşıyıcı yağ veya su kullanılabilir.

Biberiye yağı sivilce ve oluşturduğu izlerle baş etmeye çalışan kişilerin gözde yöntemlerinden biri olmaya devam etmektedir. Her geçen gün kullanımını daha da artıran yağ birçok kişiyi memnun etmektedir. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de hamile bayanların bu yağı kullanıp kullanmamasıdır. Çünkü bu yağın hamilelerde kullanılmaması gerekir. Kullanmaya yeni başlayacak olan kişiler ise öncelikle cildinin küçük bir bölgesinde deneme yapmalı böylelikle bu yağın cildine uygun olup olmadığını anlayabilirler. Ayrıca biberiye kullananların yorumlarında sivilcelerine iyi geldiğini, kullanacak olan kişilere de tavsiye ettiklerini görmekteyiz.

biberiye yağının kullanım şekliHer ne kadar biberiye yağının kullanım alanları geniş olsa da bu yağı kullananların genellikle cildinde sivilce, akne bulunan ve bu durumdan şikayetçi olan kişilerin kullandığını belirtebiliriz. Birçok ürüne göre kesin çözüm veren bu yağ memnuniyet açısından da ön plana çıkmış durumda. Sizde biberiye yağı cilt lekelerine iyi gelir mi diye soran kişilerdenseniz biberiye yağını kullanım talimatını dikkatli bir şekilde okuyarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  1. biberiye yagi sivilce izleri
  2. Sivilce-Izleri-Nasil-Yok-Edilir
  3. biberiye cilt lekeleri
  4. biberiye-yagi-sivilce-izleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Biberiye Tozu Maskesi Biberiye Yağı Sivilce İzleri için yorumda bulun

    Biberiye Yağı Sivilce İzleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Biberiye Yağı Sivilce İzleri için ilk yorumu yapabilirsin.