Bel İnceltmeye Yardımcı Besinler Nelerdir ?

Çoğunlukla bayanların şikâyetçi oldukları kalın bel sorunu, günümüzde beslenme alışkınlığına ve hareketsiz yaşama bağlı olarak erkeklerde de görülmektedir. Genetik yapı ve de tüketilen besinler bel bölgesinde halk arasında ‘simit’ adı verilen yağ kütlesinin oluşumuna neden olarak estetik olmayan kötü bir görünümün oluşması ile sonuçlanmaktadır. Vücudun bel kısmında yer eden bu yağ kütles,i müdahale edilmediği ve beslenme alışkanlığı değiştirilmediği takdirde kurtulması zor bir hal almaktadır. Kilo vermeye karar veren bireyler yemek yemeyi kesmekten ziyade tükettikleri besinleri değiştirmeli ve beslenme saatlerine özen göstermelidirler. Özellikle bel inceltmek isteyen bireyler bir takım yardımcı besinlerin mucizevi faydalarını göz ardı etmemeli ve uyguladıkları beslenme programında ara ve ana öğünlerinde mutlaka bu besinleri tüketmelidirler. Araştırmalarımız ve önerilerimiz doğrultusunda bel inceltmeye yardımcı bir takım besinler şunlardır.

ELMA: Tüketimi halinde verdiği tokluk hissi ile diyet listelerinin vazgeçilmez ara öğünlerinden biri olan bu meyve, harika bir cilt ve güzel bir nefes vermesinin yanı sıra düşük kalorili oluşu ile birlikte ihtiva ettiği asit ve antioksidanlar ile tüketicisine sıkı bir karın ve ince bir bel kazandırmaktadır.

BADEM: Tam bir enerji deposu olan bu besin, harika bir lezzete sahip olup, her gün halsizlik ve yorgun ruh halinden şikayet edenler için canlandırıcı, zihin açıcı, kuvvet verici bir etkiye sahiptir. Magnezyum yönünden oldukça zengin olup, tam bir protein ve lif kaynağı olan badem, günde 5 – 6 adet tüketildiği takdirde tokluk hissi vermekte, içeriğindeki bu lif ve proteinler ile bel bölgesinin incelmesine yardımcı olmaktadır.

YOĞURT: Özellikle akşam yemeklerinde sofralarımızı süsleyen yoğurt, yalnızca ana öğünlerde değil ara öğünlerde de tüketilebilmekte, lezzetli oluşu ve açlık hissini bastırışı ile diyet yapanlara büyük katkı sağlamaktadır. Bir diğer bilinmeyen yönü de bel bölgesindeki yağların yakımını hızlandırıyor olmasıdır. Öyle ki çörek otu ile tüketimi diyetisyenler ve beslenme uzmanları tarafından özellikle tavsiye edilmektedir.

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER: Düşük kalorili oluşları ile diyet listelerinin vazgeçilmez besinlerinden olan ıspanak, brokoli, pırasa gibi yeşil yapraklı sebzeler bel bölgesini inceltme konusunda etkili yardımcı besinler arasındadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. bel-inceltmeye-yardimci-besinler Bel İnceltmeye Yardımcı Besinler Nelerdir ? için yorumda bulun

    Bel İnceltmeye Yardımcı Besinler Nelerdir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bel İnceltmeye Yardımcı Besinler Nelerdir ? için ilk yorumu yapabilirsin.