• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek Yeleği Yapılışı

111 zincir çekiyoruz. Aralarına 2 zincir çekerek 37 kutucuk oluşturuyoruz.

1.Sıra: İlk kutucuğa 2 trabzan yapıp 2 zincir çekip 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Bir kutucuğu boş bırakıp diğerine aynı işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylece elimizde 19 adet desen oldu.

Bebek Yeleği Yapılışı

 

2.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin ortasına 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan. 3 zincir çekip diğer desenin ortasına da 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan; bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

3.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan. 3 zincir çekip diğer desenin ortasına da 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan; bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

4.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp üçüncüsüne bir trabzan ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yanına bir trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

Bebek Yeleği Yapılışı

 

5.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 2 taneye 2 trabzan ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yanına 2 trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

6.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 3 taneye birer trabzan ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yanına 3 trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

7.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 4 taneye birer trabzan ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yanına 4 trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

8.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 5 taneye birer trabzan ortasına 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yanına 5 trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin.

9.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 6 taneye birer trabzan ortasına 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yanına 6 trabzan. 3 zincir çekip diğer 2 deseni de aynı şekilde yapın. Bu kısım yeleğimizin önü olacak.

Sıradaki 4 deseni kol yapacağız. 3 zincir çekip desenler arasındaki boşluğa bat. 3’er zincirden oluşan 3 tane pıtırcık yap. 3 zincir çek ipliği tığa iki kere dola desenin ortasına bat, uzun bir trabzan yap. 3 zincir çekip pıtırcık yap. 2 zincir çekip tığa ipliği iki kere dola… Bu şekilde 7 adet pıtırcık olana kadar devam et. 3 zincir çek desenlerin arasındaki boşluğa bat. 3 pıtırcık yap.

Sıradaki 5 desen arkayı oluşturacak. Aynı yeleğin önüne yaptığımız gibi örün.

Sıradaki 4 desen kolu oluşturacak. Diğer kol gibi oyasını yapın.

Sona kalan 3 tane diğer ön kısmını oluşturacak. İlk 3 taneyi yaptığımız gibi örün.

Bebek Yeleği Yapılışı

 

Bebek Yeleği Yapılışı

10.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 6 taneye birer trabzan ortasına 2  trabzan 2 zincir 2 trabzan yanına 6 trabzan. 3 zincir çekip diğer üç deseni de aynı şekilde yapın 3 zincir çekin kol için bıraktığımız 4 deseni atlayın ilk desenden örmeye devam edin.

11.Sıra: 3 zincir çekip dön, ilk desenin iki trabzanını atlayıp kalan 6 taneye birer trabzan ortasına 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yanına 6 trabzan. 3 zincir çekip diğer desene geçin aynısını yapın, bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edin. Elimizde 11 desen olmalı.

27. Sıraya kadar 11. sıra gibi örün.

28. Sırada kollar için yaptığımız oyayı örün.

Bebek Yeleği Yapılışı

Bu şekilde kullanabileceğiniz gibi çiçeklerle de süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin…

Bebek Yeleği Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Muhabbet Kuşu Bakımı başlıklı makalemizde muhabbet kuşu bakımı, muhabbet kuşu hastalıkları ve muhabbet kuşu özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM