Bebek Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Her yetişkin yaşamı boyunca bir bebek sahibi olabilmek, annelik ve babalık duygusunu tadabilmek için sabırsızlanmaktadırlar. Bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ile de erkek ya da kız oluşuna göre bebek zıbınları, bebek arabası, patik ve ayakkabılar akla gelebilecek birçok şey hazır edilmeye başlanmaktadır. Bebek dünyaya gelmeden yapılan bu hazırlıklar anne ve baba için harika birer duygu olup, keyifle yapılmaktadır. Giyim eşyalarının yanı sıra bebeğin odasının dekorasyonu da bu süreçte gerçekleşmektedir. Minicik gözlerini hiç bilmediği bir evrene, dünyaya açan bebek, iyi bir gelişim için gününün büyük bir çoğunluğunu uykuda geçireceğinden uyuduğu bu ortam bebeğin fiziksel ve ruhsal sağlığı açısından son derece önemlidir. Günümüze kadar kızlar için pembe erkekler için ise mavi renklerin tercih edilme düşüncesi zamanla sıradanlaşmaya başlamış bu doğrultuda cinsiyet gözetmeksizin farklı renklerin enerjisinden de faydalanılmaya gidilmiştir. Renk kullanımı bebeğin kıyafet ve kişisel eşyalarının yanı sıra oda dekorasyonunda da etkili olup, bebeğin ve annenin gün boyu vakit geçireceği bu ortamda büyük önem teşkil etmektedir.

Bebek odası dekorasyonu oluştururken öncelikli olan duvar ve mobilya renkleridir. Her biri birbiri ile uyum içerisinde olmalı, anne ve bebek bu odada ruhsal olarak huzurlu hissedebilmektedir. Bebek odasının dekorasyonunda kullanılan renkler aynı zaman güven verici olmalı, anne ve çocukta kötü duygular oluşturmamalıdır. Kız erkek fark etmeksizin bebek odasında kullanılabilecek en iyi renk krem rengidir. Naif bir renk olan krem rengi, sakinliği ve huzuru simgelemekte, birçok canlı renk ile de muhteşem bir ahenk oluşturmaktadır. Duvar renginde krem rengin yoğunluğuna gidilebilir, isteğe göre de zarif duvar kâğıtları kullanılabilir. Duvar boyası seçiminde de rengin yanı sıra kullanılan ürünün kalitesi de bebek sağlığı açısından büyük önem taşıdığından bilinen kaliteli markaları tercih etmenizi tavsiye eder, annelere kolaylık sağlaması açısından da ışıkla kendini temizleyebilen duvar boyalarını tercih etmenizi önerebiliriz. Bebek odası dekorasyonunda yeşil ve mavinin pastel tonları bir arada kullanılabileceği gibi, sarı-beyaz-antrasit, turuncu-gri-kırık beyaz, kahverengi ve hardal sarısı da bir arada büyük bir uyum sergilemekte, bebeğin cinsiyetini gözetmeksizin de gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. bebek-odasi-dekorasyonunda-renk-secimi Bebek Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi için yorumda bulun

    Bebek Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.