Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizin bir nevi terapi alanlarından biri olan banyolar, yoğun bir günlük yaşamın sonunda temizlenmek ve rahatlamak için kullanıldığından mutlaka dekoru ile göz doyurmalı, kullanıcısına her anlamda haz vermelidir. Banyo dekorasyonu oluşturulurken ortamda her anlamda bir bütünlük sağlanmalı ve bu bütünlük aydınlatma ve ısı yalıtımı ile de harmanlanmalıdır. Banyo dekorasyonunda öncelikli olan duvar rengi olup ardından da büyük parçaların model seçimidir. Büyük parçalardan kastımız lavabo ve aksesuar rafları ve havlu dolaplarıdır. Özellikle geniş alanı olan banyolarda kimi zaman banyo dolapları birbiri ile kesintisiz uyum içerisinde olmaksızın dekore edilebilir. Banyolarda ferahlık önemli bir unsur olduğundan kullanılan mobilyalarda açık renkler seçilmeli ve sadelik ön planda olmalıdır.

Banyolar kullanım amacı itibari ile nemli bir ortam olduklarından bu alanlarda banyo dolaplarının hangi malzemeden yapıldığı oldukça önemlidir. Bu nedenle banyo dolabı seçerken yapısının MDF ya da suntalamdan olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra bu mobilyaları rutubete karşı uzun vadede korumak için dış yüzeylerinde kullanılan boya ve cila da fazlasıyla mühimdir. Lake boya malzemeleri bu anlamda ihtiyacı karşılamada en iyi seçim olacaktır. Fiziksel ve ruhsal arınmanın koşulsuz adresi olan banyolarda, asma mobilyaların tercih edilmesi de yerden kazanç sağlanmasına olanak sağlayacaktır.

Küçük banyolarda ise alanın darlığından ötürü dolap seçimleri lavabo çevresine ya da klozet köşelerine monte edilebilecek tarzda seçilmeli, renk konusunda da yine açık renklerin verdiği geniş görünümden faydalanılmalıdır. Yer tasarrufu açısından büyük öneme sahip olan renk seçimi beyaz ve krem tonlardan yana kullanılabilir, bu ortama canlılık katmak için ise renkli aksesuar ve de süslü bir banyo paspasına yer verilebilir.

Banyo ölçüsüne göre kestirilmiş dolaplar, kestirilen mobilyaların rutubete ve suya karşı dayanıklılığı, mobilya renkleri, dolapların kapaklı ya da sürgülü olması, banyo dolabında ayna kullanımı banyo dolabı seçiminde önemli etmenler arasında olup mutlaka bu detaylar göz önünde bulundurularak dekorasyon planı izlenmelidir. S izler de banyonuza yeni bir heyecan kazandırmak aynı zamanda da doğru banyo dolabı seçimi yapmak istiyorsanız mutlaka bu detaylara özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. banyo-dolaplari-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.