Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Rahatlama, günün yorgunluğunu atabilme ritüellerinin yaşandığı mekânlardan biri olan banyo, kimi zaman yatak odasından önce gelebilmekte, bu iki mekân kişiye verdikleri huzur nedeni ile kullanıcısının kafasında birbirleri ile deli gibi yarışmaktadırlar. Evlerimizin her odası, her alanı gibi banyolar da dekorasyona ihtiyaç duymakta ve doğru dekorasyon uygulandığı takdirde mekânda geçirilen anların daha kaliteli olmasına olanak sağlamaktadır. Banyo dekorasyonu çoğu zaman hafife alınan bir durum olsa da aslında kullanılan mobilya, aydınlatma sistemi ve de ısı yalıtımı bakımından oldukça büyük öneme sahiptir.

Bu alanda su ile vücuda sağlanan rahatlama ve temizlik hissi bir çırpıda gerçekleşecek bir durum olmayıp, kişinin temizlenme anını bir mecburiyet ya da çekilmez bir işkence yerine keyifli hale çevirmesi gerekmektedir. Banyo dekorasyonunda en önemli unsur, alanın genişliğine göre kullanılacak aksesuar ve mobilyaların doğru seçimi, uygun bir duşa kabin ya da küvet ve tüm bunların en doğru biçimde konumlandırılmasıdır. Sizler de banyonuza yeni bir ruh kazandırmak ve de dekorasyonuna katkı sağlamak istiyorsanız bir takım önerileri dikkate alabilir ve bunları kendi zevkinize göre harmanlayarak hayata geçirebilirsiniz.

İşte size banyo dekorasyonu için birkaç öneri.

Özellikle küçük banyolarda her alanı iyi değerlendirmek ve ona göre banyo raf ve dolaplarını konumlandırmak gerekmektedir. Klozet çevresini saran hazır dolap sistemi ya da ölü bölge olarak değerlendirilen yerlere küçük raflar oluşturulabilir.

Küçük yüzölçümüne sahip banyolarda aydınlatma önemli bir unsurdur. Gömme spot ışıklandırmalar ile birlikte beyaz ışığa yer verilmeli geniş, çerçevesiz bir tuvalet aynası konumlandırarak da ışığın yansıma özelliği ile banyonun geniş bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

Banyo dolaplarının aynı metaryale ve aynı renge sahip olması birbiri ile uyumlu estetik görüntüye sahip bir mekânda duş alma olanağı ile kişide huzur ve sakinlik etkisi yaratacaktır.

Yüksek tavanlı banyolarda sarkıtmalı avize seçimi yapılmalı, ışığın her alana eşit oranda yayılması sağlanmalıdır.

Geniş banyolarda duvar kâğıtları, tablolar ve küçük aksesuarlar kullanılarak banyonun genişliği itibari ile soğuk ve kasvetli havasından kurtarılıp, samimi ve sıcak bir hava kazandırılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. banyo-dekorasyonu-icin-oneriler Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler için yorumda bulun

    Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.