Avizenizi Ahşap Mandal İle Kendiniz Yapın

Evinizde yeni dekorasyon fikirleri uygulamak istiyorsanız ve bu dekorasyon fikirlerini minimum bütçe ile hayata geçirmek istiyorsanız bu makalemiz tam size göre!

Ekonomik yöntemler ile kendi evlerini dekore etmek isterseniz, yeni başladığımız “Ekonomik Dekorasyon Tavsiyeleri” makale serimizi merakligencler.net üzerinden takip edebilir; birbirinden hoş, birbirinden ilgi çekici dizayn tavsiyeleri ile evinizi dekore edebilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere ahşap mandallar ile simetrik, net bir ışık veren avize yapımını adım adım anlatacağız. Yapacağımız bu avize, her ne kadar genç işi eğlenceli bir avize olacakmış gibi gözükse de, tavana montajı sonrasında odanızı tamamıyla klasik bir havaya soktuğunu göreceksiniz.

Hazırsanız başlayalım.

İlk olarak markete giderek gerekenler listesini alalım. Gerekenleri de şu şekilde sıralayalım; 2 veya 3 paket ahşap mandal, demir veya benzeri alaşımlarda bir delikli sele, sprey yapıştırıcı, ahşap koruyucu, çamaşır ipi,  pense, duy.

Alacakalrımızı aldıktan sonra ilk aşamada demir veya benzeri bir alaşımdan yapılmış, üst fotoğraftada görebileceğiniz delikli seleyi alt ve üst uçlarından birleştirerek silindirel bir yapı haline getirelim. Bu işlemi tamamladıktan sonra, demir selemizi sprey yapıştırıcımızı sıkarak mandallara hazır hale getirelim. (Bu adım gerekli değildir, sadece uzun süre dayanıklı olması için tavsiyemizdir.) Sprey yapıştırıcıyı sıktıktan sonra mandallarımızı tek tek, fotoğrafta görüldüğü gibi sele üzerine dizelim.

Ahşap mandalları dizme işlemini tamamladıktan hemen sonra, ahşap koruyucu spreyimizi mandallarımızın üzerine 20cm mesafeden sıkalım. Bu, avizemizin uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak bir işlemdir.

Bu aşama sonrasında, aldığımız duyun üzerinden, çamaşır ipi vasıtasıyla yaptığımız avizeyi sabitleyelim. Bu sabitleme işlemi sonrasında da normal bir duy takar gibi avizemizi monte edip, odamızın yeni haline merhaba diyelim.

İşte herşey bu kadar! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mandal ile Avize Yapımı Avizenizi Ahşap Mandal İle Kendiniz Yapın için yorumda bulun

    Avizenizi Ahşap Mandal İle Kendiniz Yapın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avizenizi Ahşap Mandal İle Kendiniz Yapın için ilk yorumu yapabilirsin.