Avea 4.5 G Nasıl Geçilir?

Evet, yeni bir konuyla daha karşınıza çıkıyoruz. Bu sefer ki konu başlığımız; ”Avea 4.5G nasıl geçilir?” Eğer sizde bu soruyu merak ediyorsanız ve bir türlü nasıl geçeceğinizi bulamadıysanız hemen aşağıda yer alan önergeleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Bir önceki konumuz  Turkcell 4.5 nasıl geçilir? idi bu seferde Avea’da nasıl 4.5G’e geçiliyormuş bu konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. İşte sizlere tüm detaylarıyla; ”Avea 4.5  G nasıl geçilir?” adlı yazımız..

2016-avea-bedava-internet1

Avea 4.5 Nasıl Geçilir?

Avea, Turkcell veya Vodafone diğer konumuzda da söylediğimiz gibi 3 GSM operatörü içinde yapacağınız 2 adet ayar bulunuyor. Bunlardan birisi telefonunuzun simkartının 4.5 G’e uyumlu olması diğeriyse telefonunuzun 4.5G hizmetine uygun olması zaten daha sonrasında akıllı bir telefona sahip olduğunuz için telefonunuz sizi direk 4.5 G hizmetine aktarıyor. 4.5G hizmetini kapatmak için telefonunuzun hücresel veri ağı bölümünden ister LTE’i seçebilir ister 3G hizmetini seçebilirsiniz. Böylelikle 4.5G hizmetinden faydalanamıyacaksınız ve internetiniz daha yavaş daha kötü bir hale gelecek. Diğer internet türlerinden daha fazla hızlı olan 4.5 G hizmetine geçiş işte bu kadar kolay.

Yukarıda dediğimiz gibi Avea dahil diğer tüm GSM operatörlerinin 4.5 G hizmeti için yapacağınız 2 veya 3 adet ayar bulunuyor. Bu ayarları yaparak kısa süre içerisinde 4.5 G hizmetinden faydalanabilirsiniz. Avea 4.5 G nasıl geçiliyormuş?

  • Telefonunuzun 4.5 G hizmetini desteklemesi gerekiyor.
  • Telefonunuza takmış olduğunuz simkartın yenilenmesi gerekiyor ve bu simkartın 4.5 G hizmetini vermesi gerekiyor.
  • Daha sonrasında iOS işletimli bir telefona sahipseniz hücresel veri ağı bölümünden internet ayarlarınızı LTE olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Yukarıda dediğimiz gibi 4.5 G hizmetinden faydalanmak istiyorsanız söylediğimiz önergeleri denemeyi tercih edebilirsiniz yani 4.5 G hizmetine geçiş yapmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Direk bu ayarları yaparak hızlı bir şekilde sizde artık 4.5 G’nin hızından  faydalanabilirsiniz. Eğer 4.5 G hizmetine geçiş yapamıyorsanız bağlı olduğunuz GSM operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Büyük bir ihtimalle ya sim kartınız uyumlu değil ya da telefonunuz 4.5 g hizmeti için uygun değildir. Yeni bir simkart yani 4.5 G hizmetini destekleyen bir sim kart alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer telefonunuz 4.5 G hizmetini alamıyorsa yani kabul etmiyorsa bu sefer telefonunuzu değiştirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun en güncel versiyonu ile de deneyebilirsiniz fakat yine aynı hata ortaya çıkabilir. Bunun için ya simkartınızı değiştirmelisiniz ya da telefonunuzu bir üst seviye model ile değiştirmelisiniz. Eğer sorun 2’sinden de kaynaklanmıyorsa telefonunuzun hücresel veri ağı bölümünden yukarıda dediğimiz ayarlarını tekrar yapmayı deneyin. Yine de halen 4.5 G’e geçiş yapamıyorsanız telefonunuzu bir kere kapatıp açmayı deneyin. En son çözüm müşteri hizmetlerine bağlanarak bu konu hakkında daha fazla detaylı bilgi almak kalıyor yani onlardan yardım istemeniz gerekiyor. Bizim konumuz ve yardımımız şuanda bu kadar yani size bu kadar yardımcı olabiliyoruz…

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2016-avea-bedava-internet1 Avea 4.5 G Nasıl Geçilir? için yorumda bulun

    Avea 4.5 G Nasıl Geçilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avea 4.5 G Nasıl Geçilir? için ilk yorumu yapabilirsin.