ARMA 3 Sistem Gereksinimleri

ARMA 3 Sistem Gereksinimleri

Bugün ki makalemizde yine en çok aranan konulardan birisi olarak dikkatleri çeken ARMA 3 sistem gereksinimleri ile alakalı olarak yayınlanmış bilgileri sizlere sunacağız. Bilgisayar sistemleri geliştikçe oyun modellerinde de ciddi bir yükseliş ve gelişme söz konusu oldu. Artık nitekim her oyun modelinde üst düzey grafikler ve kurgu dikkatleri çekiyor.

ARMA 3, son dönemlerde görüp görebileceğimiz en görsel ve en işlevsel FPS (First Person Shooter) modeli oyunlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Hal böyle olunca ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de artıyor. ARMA 3, bu sınıfın en çok ilgi gören oyun modellerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor diyebiliriz sanırım.

 

ARMA 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri, bildiğiniz üzere oyunu çok iyi olmasa da sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için bilgisayarınızda aranan donanım özellikleridir. İleri seviye bir bilgisayar oyunu olması münasebeti ile minimum sistem gereksinimleri de buna göre net bir şekilde kendini gösteriyor. Konunun üzerinde duralım.

 1. İşletim Sistemi: Vista SP2, Win 7 SP1
 2. İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz or AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz
 3. RAM: 2 GB
 4. Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT or AMD Radeon HD 3830 or Intel HD Graphics 4000 with 512 MB VRAM
 5. DirectX destekli ses kartı
 6. Gerekli Boş Alan: 15 GB
 7. DirectX: 10

ARMA 3 Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise bir oyunun en ideal düzeyde oynanması için belirtilmiş olan sistem gereksinimleridir. ARMA 3 oyunumuz için belirlenen özellikler yine çok aşırı değildir. Tavsiye edilen özellikler aşağıdaki gibidir;

 1. İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 ( 64 Bit )
 2. İşlemci: Intel Core i5-2300 or AMD Phenom II X4 940 veya daha iyisi
 3. RAM: 4 GB
 4. Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 or AMD Radeon HD 7750 with 1 GB VRAM veya daha iyisi
 5. Gerekli Boş Alan: 25 GB
 6. DirectX: 11
 7. DirectX destekli ses kartı

şeklinde sıralanmaktadır.

Bugün açıklamaya çalıştığımız Arma 3 sistem gereksinimleri başlıklı konumuz hakkında sormak istediğiniz sorular varsa bizlere yorum kısmından iletebilirseniz her türlü sorununuza yardımcı olmaya çalışırız.


İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hakan dedi ki:

  Steamdeki sistem gereksinimleri daha yüksek sanırım ilk çıktığı zamanki bilgileri yazmışsınız, post bayağı yeni olunca şaşırdım, sanırım oyuna yapılan updatelerden dolayı sistem gereksinimleri zaman içinde arttı :))