Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi

Yeni sezona FETÖ sahneleriyle damga vuran Arka Sokaklar dizisi, bir önceki bölümde yaptığı hata nedeniyle Yörüklerden özür diledi. Daha önceki bölümde FETÖ soruşturması kapsamında aranan albayın ‘’Yörük Albay’’ olarak tabir edilmesi, sosyal medyada ses getirmişti. Sosyal medyada Arka Sokaklar dizisinin Yörük vatandaşlardan özür dilemesi gerektiği vurgulanmıştı. Yörüklerin devlete karşı isyan içerisinde olduğunun lanse edildiğini belirten sosyal medya kullanıcıları, bu konu üzerinde önemli görüşler bildirdi. Ne var ki Arka Sokaklar dizisinde canlandırılan Yörük Albay karakterinin adı, Yörük olduğu için değil, soyadı Yörük olduğu için o isimle adlandırılmaktaydı.

Ak Parti Aydın milletvekili Mehmet Erdem’in de sosyal medyadan destek olduğu mesajlar, kısa sürede büyük sükse yaratmıştı. Bunun üzerine Arka Sokaklar ekibinden yeni bölüm öncesinde özür yazısı geldi. Arka Sokaklar ekibi;’’ Dizimizdeki Albay Yüksel Yörük karakterinin ülkemizdeki Yörük vatandaşlarımızla hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur. Hassasiyet ile duyurur, Yörük vatandaşlarımızı istemeden üzdüğümüz için özür dileriz” şeklinde bir açıklama yazısı yayınladı. Arka Sokaklar yapımcılarının böyle bir konuda hızlı bir şekilde özür dilemesi büyük takdir topladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. arka-sokaklar-yoruklerden-ozur-diledi Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi için yorumda bulun

    Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi için ilk yorumu yapabilirsin.