• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi

Arka Sokaklar Yörüklerden Özür Diledi

Yeni sezona FETÖ sahneleriyle damga vuran Arka Sokaklar dizisi, bir önceki bölümde yaptığı hata nedeniyle Yörüklerden özür diledi. Daha önceki bölümde FETÖ soruşturması kapsamında aranan albayın ‘’Yörük Albay’’ olarak tabir edilmesi, sosyal medyada ses getirmişti. Sosyal medyada Arka Sokaklar dizisinin Yörük vatandaşlardan özür dilemesi gerektiği vurgulanmıştı. Yörüklerin devlete karşı isyan içerisinde olduğunun lanse edildiğini belirten sosyal medya kullanıcıları, bu konu üzerinde önemli görüşler bildirdi. Ne var ki Arka Sokaklar dizisinde canlandırılan Yörük Albay karakterinin adı, Yörük olduğu için değil, soyadı Yörük olduğu için o isimle adlandırılmaktaydı.

Ak Parti Aydın milletvekili Mehmet Erdem’in de sosyal medyadan destek olduğu mesajlar, kısa sürede büyük sükse yaratmıştı. Bunun üzerine Arka Sokaklar ekibinden yeni bölüm öncesinde özür yazısı geldi. Arka Sokaklar ekibi;’’ Dizimizdeki Albay Yüksel Yörük karakterinin ülkemizdeki Yörük vatandaşlarımızla hiçbir bağı ve bağlantısı yoktur. Hassasiyet ile duyurur, Yörük vatandaşlarımızı istemeden üzdüğümüz için özür dileriz” şeklinde bir açıklama yazısı yayınladı. Arka Sokaklar yapımcılarının böyle bir konuda hızlı bir şekilde özür dilemesi büyük takdir topladı.

Bir önceki yazımız olan Hayat Sevince Güzel Zeynep Kimdir? başlıklı makalemizde Hayat Sevince Güzel dizisi Zeynep Kimdir, Hayat Sevince Güzel Zeynep boyu ve Hayat Sevince Güzel Zeynep gerçek adı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ