Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değiştilir

 

Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değiştilir ?

 

İnternet sağlayıcılarınız ile ilgili yaşadığınız sorunlar ya da ülkemizde erişime engellenen siteler nedeniyle bu adreslere girişiniz mümkün olmayabilir ancak bunun bir çözümü var ve bu yazımızda dilerseniz android telefonlarda dns değişikliğini nasıl ve ne şekilde yapabileceğinize hep birlikte göz atalım. Dns değişikliği ile birlikte erişime engellenmiş olan tüm sitelere sorunsuz bir şekilde girebiliyorsunuz, peki bu değişikliği hangi adımları izleyerek yapıyoruz?

 

Dns Değişikliği Nasıl Yapılır?

 

 • Cep telefonlarınızdaki menü butonuna basın. Bu buton her telefonda farklı bölümlerde olabilir ancak bahsettiğimiz buton ana menü butonudur.
 • İkinci olarak ayarlar kısmına giriyoruz.
 • Wi-Fi butonunu göreceksiniz ve bu butona uzun süreli basalım. Birkaç saniye basmanız yeterli olacaktır.
 • Modify Network Config. / Ağ Ayarlarını Değiştirin butonunu göreceksiniz ve şimdi de bu butona tıklıyoruz.
 • Gelişmiş seçenekleri göster butonunu tikliyoruz ya da üzerine tıklamanız yeterli oluyor.
 • Ip ayarları bölümünden statik ayarları seçiyoruz.
 • Dns 1 ve Dns 2 bölümüne uygun dns’leri girin. Bu dns’lere sitemiz üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz ancak şunu da belirtmek gerekiyor bazı dns’ler olumlu yanıt verebilir, bu yüzden farklı dns’leri de denemeniz gerekebilir.
 • Bu işlem sonrasında kaydet yani save butonuna tıklıyoruz ve telefonumuz artık yeni dns adresi ile birlikte farklı sitelere erişimi mümkün hale getirmiş oluyor.

8 adımda neler yapmanız gerektiğine detaylı bir şekilde yanıt verdik ve sizler de bu adımları izleyerek telefonlarınızın dns ayarlarını değiştirebilirsiniz. Buna ihtiyacınız var çünkü çok sayıda siteye erişim engellenmiş durumda ve bu da internette surf yapma keyfinizi belli oranda baltalıyor ve istediğiniz her siteye girme konusunda zaman zaman büyük sorunlar yaşamanıza neden olabiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. android-telefonlarda-dns-nasil-degistirilir Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değiştilir için yorumda bulun

  Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değiştilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Telefonlarda Dns Adresi Nasıl Değiştilir için ilk yorumu yapabilirsin.