Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir ?

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Emojileri hayatımıza girdiği andan itibaren onları çok sevdik ve her halimizi emojileri ile anlatmaya başladık. Gülen surat, ağlayan surat derken Emoji çeşitleri ve sayısı inanılmaz derece de arttı. Böyle olunca bizde daha sık kullanmaya başladık. Yeni çıkan emojileri android telefonlara nasıl getirebiliriz? Bunu anlatalım.

Duygu ve düşünceleri ifade etmenin günümüzde en güzel ve iyi yolu şüphesiz emojileri gülücük ya da ağlama hiç fark etmez her ruh halini emojileri ile gösterebiliyoruz. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında emojileri olmazsa olmaz. Mesajlaşırken Emoji göndermeden duramıyoruz.

Android Cihazınız Emojileri Destekliyor Mu?

Android cihazınıza emojileri yüklemeye çalışmadan önce cihazınızın emojileri desteklediğinden emin olun. Eğer bilmiyorsanız bunu çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet tarayıcınızı açın. Arama satırına Emoji yazın. Gelen sonuçlarda içi boş kareler var ise cihazınız emojileri desteklemiyor anlamını taşıyor.

Arama sonuçlarında emojileri görünüyorsa telefonunuz destekliyor demektir. Yada eğer iOS cihazı olan arkadaşlarınız size bir Emoji gönderdiğinde bunlar cihazınızda sadece içi boş bir kare şeklinde görülüyorsa Android cihazınız emojileri desteklemiyor demektir.

Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir?

Android telefonlarda yer alan klavye yeterli gibi gözükse de aslında hiç de öyle değil. Akıllı telefon kullanan kişiler e-posta, sosyal medya ve iş iletişimi gibi şeyleri kullanmaya başladıkça klavyeler fazlasıyla yetersiz kalıyor. Birde telefonunuzun desteklediği emojileri o klavyede olmayabiliyor. Aslında en can sıkıcı durumda bu, o emojileri kullanamıyorsunuz. Kullanmak için yüklemek zorundasınız.

Android telefon kullananlar için bir uygulama ile emojileri getirme işini yapabiliriz. Size bu anlatmaya geçmeden önce SwiftKey Klavye uygulamasını indirmelisiniz. Play Store üzerinden ücretsiz olarak edinebileceğinizi hatırlatalım.

 

 

Uygulamanın Kurulumu ve Klavyenin Tanıtılması

Uygulamayı indirdiğimizi farz ederek anlatmaya başlıyorum. İlk adım SwiftKey Klavye uygulamasını aktif hale getirmek var. Android telefonların Ayarlar kısmına giriyoruz oradan ise Dil ve Giriş seçeneğini tıklayın.

Dil ve Giriş ekranında Klavye ve Giriş Yöntemlerinin hemen altında bulunan Geçerli Klavye seçeneği var oraya tıklayalım.  Ekrana bir pencere gelecek oradan Klavyeden Seç butonuna basıyoruz. Oradan geçerli klavye seçeneğine tıklayın. Sırasıyla Klavyeleri Seç kısmına giriyoruz ardından ise ekrana gelen Swiftkey Klavye seçeneğini aktif hale getirin. İşte her şey bu kadar bol emojili klavyenizi artık Android telefonunuzda kullanabilirsiniz. Emojileri getirmek için en kolay ve hızlı yol SwiftKey Klavye uygulaması ile yapılmaktadır. Alternatif yollar var mı? Diye merak edenler içinde var ancak en hızlı ve güncel telefonunuzun desteklediği emojileri getirmenin yolu SwiftKey Klavye uygulamasıdır.

Bu uygulama telefonunuzda yüklü olduğu sürece güncel emojileri kullanabilirsiniz. Tek sorun ise Android cihazınızın emojileri desteklememesi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir ? için yorumda bulun

    Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Telefona Emoji Simgeleri Nasıl Getirilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.