Almanya Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı?

Almanya Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı?

Almanya vizesi almak isteyen kişiler başvurularını Almanya Konsolosluğuna yapmaktadır. Schengen vizesi başvurularını idata üzerinden kabul eden konsolosluk randevu işlemlerini de kurum üzerinden gerçekleştirmektedir. Ancak vize başvuru sürecinde iData ile çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kurumun farklı konsolosluk anlaşmalarından dolayı vize başvuru sürecinde aksama yaşanmaması için farklı bürolardan destek almak mümkündür. Almanya vizesi konsolosluk tarafından verildiğinden dolayı başvuru sürecinde istediğiniz kurum ile çalışabilirsiniz.

Almanya Vizesi Randevu Sistemi

Almanya vizesi için randevu almak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Son beş yıl içerisinde Almanya vizesi için başvuru yapan ve parmak izleri alınan kişilerin Schengen vizesi başvurusu yaparken başvurusunu şahsen yapmasına gerek yoktur. Schengen başvurusu yapacak 12 yaşın altındaki kişilerin de biyometrik işlem yaptırmasına gerek olmadığından dolayı başvuruların şahsen yapılmasına gerek kalmaz. Ancak 90 günden fazla oturum talep eden Ulusal Vize taleplerinde önceki başvurulara ya da yaşa bakılmaksızın başvurunun şahsen yapılması gerekmektedir. Vize başvurusunda idata randevu sistemini kullanabilir ya da vize danışmanlık şirketinizin süreci sizin yerinize yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Alırken Neler İncelenir?

Almanya vizesi için başvuruda bulunurken verilmesi gereken evraklar talep edilen vizeye göre farklılık göstermektedir. A tipi, C tipi ve D tipi olmak üzere 3 farklı vize tipi bulunan Almanya için hangi vizeye ne sebeple başvurduğunuz evrak listelerini etkilemektedir. C tipi turist vizesine iş seyahati amacıyla başvuranlardan ziyaret edecekleri şirketlerin birisinden davetiye almaları istenebilir. Aynı vizeye aile/akraba ziyareti için başvuranlardan da ziyaret edecekleri aileden davetiye getirmeleri talep edilebilir. Bu taleplerin tamamı tüm Schengen bölgesi ülkelerinin vize işlemlerinde geçerlidir. Schengen vizesi ile Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı elde edilmesinden dolayı bölgeye giriş yapanların belirli bir standarta oturtulmuş başvuru sürecinden geçmeleri gerekmektedir. D tipi Ulusal Vize başvurusu ise C tipi başvurundan tamamen bağımsız olarak yapılmaktadır. Almanya’da uzun süreli ikamet etmek isteyenlerin aile birleşimi, eğitim ya da çalışma talebi ile yaptıkları başvuruların hem cevap süresi hem de evrak hazırlama süreci daha farklı ve meşakkatlidir. Bu süreçlerde vize başvurusunun onay alması ve evrak hazırlıklarının kolayca tamamlanması için www.almanyavizesidata.com.tr adresinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. almanya-vizesi-almak Almanya Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? için yorumda bulun

    Almanya Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Almanya Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.