Adamlar –Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri

2013 yılında müzik piyasasına giren Adamlar grubu, Rock alanında ülkemizi temsil eden özgün gruplar arasında en dikkat çekenler gruplar arasında yer almaktadır.

2013 yılında müzik piyasasına girerek etkili bir çıkış yakalayan Adamlar grubu, Rock alanında ülkemizi temsil eden özgün gruplar arasında en dikkat çekicisidir. Grup üyeleri; Tolga Akdoğan vokalist koltuğunda oturakta olup sesi ve tonu ile grubu taşıyan isim olarak gösterilmekte. Bununla beraber gitar Emre Maliklere emanet edilmiş olup bas gitar Cam Aydemir’in ellerine emanettir. Şarkıların en kilit noktasında kendisini gösteren baterist Berkan Tilavelile beraber tamamlanmakta olan grup her alanda birbirlerinin eksikliklerini kapatarak güzel ve etkili bir müzik keyfi ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Grubun tanınma ve yükselme evresi oldukça ilginç olup ilk başlarda farklı isimlerle piyasaya giriş yapmaya çalışmakta idi. “Halimden Konan Anlar” grup ismine sahip olan ekip, ilk başlarda şarkılarının tamamını internet üzerinden paylaşarak kitle sahibi olmaya çalışıyordu.

 

2013 yılına kadar bu grup ismini kullanan ekip, yenilenerek farklı bir isme sahip olup farklı çalışmalar koymak adına kendilerine “Adamlar” denilmesini tercih etti. Yeni grup ismine ait ilk albüm çalışmalarını 2014 yılında başlatmış olup albüm ismine “Eski Dostum Tankla Gelmiş” adını verdiler. Tarzları, sözleri ve müzik yapısı bakımından oldukça değişik gelen grup bir anda benimsenmiş olup kendilerine özel kitleler oluşturmayı başarmıştır. 2016 yılında çıkarmış oldukları “Rüyalarda Buluşuruz” albümü ülke genelinde turneler, konserler ve büyük kitlelerin oluşmasına olanak sağlamıştır. Grup, var olan şarkılara yeni tonlar getirip sürmekten ziyade kendilerine özel sözler yazarak sunması dinleyicilerin oldukça hoşuna gitmiş olup sürekli dinlenenler arasına girmeye dahil edilmiştir. Adamlar grubunun en çok dinlenen şarkıları içerisinde yer alan Utanmazsan Unutmam şarkısı gençliğin dilinde olmasına karşın sözleri tam olarak hafızalar içerisinde yer almamaktadır. Bu yazımızda; Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri hakkına bilgi vererek hafızaları tazelemeye çalışacağız.

 

Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri

Yalana yalana yalanla yaşayana sor
Yastığa başını koyunca aklından geçenleri
İnsan, insan olduğu kadar var
Yoksa kim hatırlardı çoktan göçenleri
Dünya malı yalnız bir ömre kadar
Yoksa giyer miydi ölüler cepsiz kefenleri

Kirlilerinden sızanlar okyanus oldu
Bu rüzgara dayanmaz gemi
At çapayı derine
Sal tayfanı
Al başını avcuna
Düşün

Utan
Utan
Utanmayan insan olur mu lan?
Altın bir madalyon gibi taşınmalı vicdan
Tek kıvılcımdan nasıl yanarsa koca orman
unutmazlar, unutmayız, unutmam

Kuyuya taş atanın peşinden
Atlayana bak
Yalanla hile hurdayla binayı
Katlayana bak
Ömrümüzün en güzel yıllarına
Patlayanın ne evinde bir ayna var
Ne içinde bir yürek
Gençliği haybeye yenmiş
Yorgun ve yalnız nesil
Birbirini buldukça
Düşmedi, düşmeyecek

Kirlilerinden sızanlar okyanus oldu
Bu rüzgara dayanmaz gemi
At çapayı derine
Sal tayfanı
Al başını avcuna
Düşün

Utan
Utan
Utanmayan insan olur mu lan?
Altın bir madalyon gibi taşınmalı vicdan
Tek kıvılcımdan nasıl yanarsa koca orman
Unutmazlar, unutmayız, unutmam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Adamlar –Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri için yorumda bulun

    Adamlar –Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Adamlar –Utanmazsan Unutmam Şarkı Sözleri için ilk yorumu yapabilirsin.