2017 POMEM Yaş Şartı Kaçtır ?

2017 POMEM Yaş Şartı Kaçtır ?

Bugün sizlerle birlikte standartları değiştirilmiş olan 2017 POMEM yaş şartı ve diğer detayları ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Çağımızın en popüler ve güvenilir mesleklerinden birisi olan polislik için başvuru rakamları çok ciddi bir şekilde artış gösterdi. Hal böyle olunca konu üzerine araştırmalar da arttı.

Zaman içerisinde meydana gelen krizler, aslında polis ve asker seçimi konusunda standartların tam anlamı ile değişmesi anlamına geldi. Polis Meslek Eğitim Merkezleri kabul şartlarında meydana gelen değişimler içerisine yaş kavramını da aldı diyebiliriz. Peki yaş şartında ki sınırlamalar nasıl? Bunun üzerinde duralım.

 

2017 POMEM Giriş Yaş Şartı Kaç?

Artık POMEM ya da diğer sınıflara giriş yapabilmek için son derece katı kurallar getirildiğini sizlere ek olarak söylememiz gerekiyor. Örnek olarak lisans mezunu olmadığınız takdirde POMEM başvurusu yapamayacaksınız. Bununla birlikte yaş standardı yine önem arz eden bir diğer seçenek olarak dikkatleri çekecek.

18 yaşını doldurmuş olan adaylar, POMEM için başvuru yapabilirler. Bununla birlikte POMEM için başvuru yapabilmek için en yüksek yaş sınırı 28 olarak belirlenmiştir. 28 yaşın üstündeki kişilerin başvuruları ne yazık ki sistem tarafından kabul edilmez. Her dönem yaş sınırı ile alakalı açıklamalar, internet üzerinde başvuru kılavuzu içerisinde adaylara sunulur ve hesaplamaları sağlanır.

2017 POMEM Alımları Ne Zaman ?

Polis ve asker ihtiyacının zaman içerisinde çok ciddi şekilde artış göstermesi ile birlikte devlet, bu anlamda somut adımlar atmaya başladı. Hali ile devletin savunma odaklı bütün kanallarına kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi anlamda alım söz konusu oldu. POMEM alımları, resmi internet sitesi üzerinde sürekli olarak ilan edilir.

2017 alımları tüm hızı ile devam ederken yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni alımların yapılacağı da açıklandı. POMEM ve PAEM sınıfı için alımlar üzerine planlamaların yapıldığı ve resmi internet sitesi düzeyinde yakın gelecek içerisinde net olarak açıklanacağı da resmi kanallardan bildirildi.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2017 POMEM Yaş Şartı Kaçtır ? için yorumda bulun

    2017 POMEM Yaş Şartı Kaçtır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 POMEM Yaş Şartı Kaçtır ? için ilk yorumu yapabilirsin.